Palu Ailesi Cinayetleri Aydınlatılıyor! Savcılıktan Yeni Açıklama Var!

Müge Anlı tarafından sunulan bir gündüz kuşağı programına katılan Palu ailesi yayına çıktıkları ilk günden itibaren Türkiye gündemine oturmayı başardılar. 11 yıl önce aileden Meryem Tahnal ile kızı Melike Tahnal’ın ortadan kaybolmasına yönelik dava tekrar açıldı. Ailenin yaşadıkları, yaşattıkları ve canlı yayına bağlanan görgü tanıklarının anlattıkları adeta kan dondurdu. Palu ailesinin Türkiye’de örneğine az rastlanır bir aile olduğu konusunda görüşler giderek artıyor.

Tüm Türkiye bir süredir gündeme gelen ‘Palu Ailesi’ olaylarına işlerini güçlerini bırakıp kilitlendi. Sosyal medyada çok konuşulan, konuşulduğu yetmezmiş gibi capslere konu olan ailenin aslında vahşetten beslendikleri canlı yayında bir kez daha ortaya çıktı. Aileye damat olarak giren Tuncer Ustael’le birlikte olaylar birden sarpa sarıyor. Damat tüm aileyi bilinmeyen bir durumla kontrol altına alıyor. Hipnoz olmuşçasına tüm aile Tuncer Ustael’in dediklerini yapmaya başlıyor. Sonra günümüze ulaşan vahşetler zinciri gerçekleşiyor.

‘Baldızım İlaç Verip Tecavüz Etti’ Dedi

Canlı yayında kendisini savunmak için ekranlara çıkan damat Tuncer Ustael tüm Türkiye’de kafaların yanmasına neden olan tecavüz iddiasını ortaya attı. Kayıp olan ve öldürüldüğüne kesin gözle bakılan baldız Meryem Tahnal’ın kendisini ilaçla uyuttuktan sonra her gece tecavüz ettiğini anlattı. Programda bulunan profesörler uyuyan bir erkeğe biyolojik ve fizyolojik anlamda tecavüzün mümkün olmadığını anlatsalar da damat kendisine tecavüz edildiğinden çok emin! Öyle ki canlı yayına bağlanan eski komşular damadın bir dönem kendilerine sürekli olarak tecavüze uğradığını anlattığını dile getirdiler.

Canlı Yayında Tutuklandılar

Müge Anlı programında artık sabırları taşma noktasına getiren ve sürekli damadı savunan aile hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Tüm aile canlı yayında kendilerini savundukları sırada gelen polis ekipleri tarafından gözaltına alındılar. Canlı yayında gerçekleşen gözaltı kararının ardından tüm Türkiye derin bir ‘oh’ çekti.

Sorguda Öldüğünü Kabul Ettiler!

Gözaltı kararının ardından soruşturmanın seyrinin olumsuz etkilenmemesi için dava hakkında yayın yasağı çıkarıldı. Birkaç gündür gözaltında olan ailenin sorgusu hız kesmeden devam ediyordu. Her aile bireyinin farklı şeyler anlattığı sorgular sırasında olayın asıl muhattabı damat Tuncer Ustael Meryem Tahnal’ın öldüğünü kabul etti. Sorgusu sırasında Meryem’in gece yarısı arabadan çıktığını, boş arazide ölü olarak bulduklarını ve arkasından gömdüklerini anlattı. Diğer aile bireyleri bu konu hakkında konuşmazken ve suçlamaları kabul etmezken gelen itiraf soruşturmanın seyrini bir anda değiştirdi.

Savcılıktan Açıklama Geldi

Başsavcı Habib Korkmaz tarafından imzalanmış basın açıklamasında kamuoyunun yanlış yönlendirilmesini engellemek ve davanın seyrinin olumsuz etkilenmesine engel olmak adına yeniden bir basın açıklamasının yapılmasının gerekli bulunduğu dile getirildi.

Cesetlerin gömülü olduğu iddia edilen farklı bölgelerde kazı çalışmaları sırasında cesetlere dair bir ize rastlanmazken bunca şüphe ve deliller çerçevesinde aileden Tuncer U., Emine U., Ayşe P., İsa P., Hava P., Fatih P. kasten adam öldürme suçundan dolayı tutuklanmıştır. Davanın seyri cinsel istismar, gasp gibi olayların eklenmesiyle daha derin bir hal aldı. Tüm Türkiye’nin nefesini tutup izlediği Palu Ailesi davasının yeni deliller ve itiraflarla birlikte daha çok konuşulacağı düşünülüyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*