Sen Anlat Karadeniz, millet kıraathanesini kullanırsa ilgi patlar gider

Sen Anlat Karadeniz, millet kıraathanesini kullanırsa ilgi patlar gider

Ancak bir uçağın millet kıraathanesi olması ilk defa gerçekleşecek olan bir proje olacak. Bu yılın başında hurdaya çıkmak zorunda kalan Pegasus’un uçağı, Gümrük ve Ticaret bakanlığı tarafından Yomra Belediyesi’ne verildi.

İçinden alınacaklar alındıktan sonra tamamen ‘hurda’ haline gelecek olan uçak, 3 parça halinde sahilde ki Emine Erdoğan hatıra ormanına taşınacak ve burada millet kıraathanesi olarak faaliyete geçecek.

Bu fikrin Trabzon’da büyük ilgi göreceğine inanan Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu’da iddialı konuştu. Vatandaşın Millet kıraathanesine ilgisi nasıl olur bilinmez ama Ali Eyüboğlu bu konu ile ilgili ilginç ama çekici bir öneriyi köşesine taşıdı.

Aslına bakarsanız hiç fena bir fikirde değil! Mutlaka büyük ilgi uyandırmasını sağlayacak, sadece Trabzon’da değil, çevre illerden dahi insanları çekebilecektir. Hatta Trabzon’a düzenlenen turist turları içinde ‘cazibe merkezi’ olarak ele alınabilir. Malum Sümela manastırı ziyarete kapatıldıktan sonra turistler Atatürk müzesi ve Trabzon’da gezilip görülecek yerlere götürülmeye başlanmıştı, Sümela’nın eksiğini tamamlamaya aday olabilir. Bize göre bu fikrin tek olumsuz yanı böyle bir şeyi köşesine taşıyıp, emrivaki bir durum yaratabilecek olmasıdır.

Gelelim o fikre.. Millet kıraathanesi faaliyete geçtiğinde, Türkiye’nin mevcutta en çok izlenen dizisi ünvanını elinde bulunduran Sen Anlat Karadeniz’in sahnelerinde Tahir’i, Nefes’i veya diğer karakterlerinin vakit geçirmek için gittiği bir mekan olarak gösterilirse, Türkiye’nin simge yerlerinden biri haline gelebileceği.. Olur mu olur..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*