Ses sanatçısı Oytun Şanal yoğun bakıma alındı

Ses sanatçısı Oytun Şanal yoğun bakıma alındı

Geçtiğimiz günlerde kalbi duran 81 yaşında ki Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçısı Oytun Şanal’ın yoğun bakımda tedavi altında olduğu, organlarının cevap vermediği ve yalnızca kalbinin attığı öğrenildi.

Babasının sağlık durumu ile ilgili bilgi veren Cenk Şanal, iki yıldır kanser ile mücadele eden Oytun Şanal için, “Eylül ayının başında ağırlaşmaya başladı. Dikili Çandarlı’daki yazlıktaydı. Kendisini buraya getirdim. İki kür kemoterapi aldı. Doktoru da buradaydı. Tekrar tetkik yapıldı. En son kemoterapi yapıldığında fenalaştı. Pazartesi akşamı da evde kalbi durdu. Ambulansla buraya getirdiler. Yoğun bakımda. Tansiyonu düşük onu yükseltmek için sürekli ilaç veriyorlar. Bilinç yok. Hiç bir organ cevap vermiyor. Sadece kalbi atıyor. Doktor hazırlıklarını yapın dedi. Bekliyoruz” diye konuştu.

Efsane Uzay Yolu’nda da Kaptan Kirk karakterini de seslendiren usta sanatçı, Dikili’de iken rahatsızlanınca İstanbul Moda’da ki evine getirildi. Kendisi gibi Dallas dizisinde Suel Ellen’i seslendiren Elçin Şanal ile evli olan devlet tiyatrosu sanatçısı 2 yıldan bu yana akciğer kanseri ile savaşıyordu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*