Sömestr Tatilinde Gidebileceğiniz Tiyatro Oyunları

Okullar sömestr tatiline girmişken ailecek gidebileceğiniz tiyatro oyunları ile çocuklarınızla beraber keyifli bir vakit geçirebilirsiniz.

Çocuklarınızın hayal dünyasını geliştirecek olan tiyatro oyunlarını sizler için derledik. Birkaç günlük tatilinizde bu aktiviteyi gerçekleştirerek tatilinizi daha güzel bir hale getirebilirsiniz. İşte çocuklarınıza ilham verecek olan tiyatroların listesi!

Küçük Prens

7’den 70’e herkesin keyifle izleyebileceği bir oyun olan Küçük Prens, Fransız yazar Antoine de Saint-Exupéry tarafından İkinci Dünya Savaşı döneminde yazılmıştır. Sahra Çölü’ne düşen Küçük Prens’in bir pilotla karşılaşmasıyla başlayan oyun, kahramanın 7 gezegeni birden gezmesiyle tamamlanmaktadır.

19 Ocak ile 1 Şubat tarihleri arasında İstanbul Sarıyer’de sahne alacak oyun, UNIQ’te oynanmaktadır.

Niloya Küçük Balık Müzikali

27 Ocak ile 24 Şubat tarihleri arasında Bursa, İstanbul, Kırşehir, Aksaray, Niğde ve Nevşehir’de gösterimi olan Niloya Küçük Balık Müzikali, eğlenceli bir tiyatro akşamını sizlere sunmaktadır. Çocuklarınızla beraber oldukça eğleneceğiniz, sahne dekorlarıyla büyülenip, sahne kostümleriyle hayran kalacağınız bu müzikal çocuklarınızın iç dünyasını geliştirecektir. Tiyatro oyunları içerisinde çocuklarınızın hayal dünyasına ışık tutacak olan bu oyuna mutlaka gitmelisiniz.

Sevimli Dostlar

Birçok okulda bu zamana kadar sahnelenmiş olan Sevimli Dostlar, BKM organizasyonuyla sunulmaktadır. Oyunun tanıtım yazısında:

“Kahramanlarımızdan Kerem (5) uyumak üzere yatağında Sevimli Dostlar oyuncakları ile oynarken kendini dev bir ekranın içinde bulur. Sevimli dostlar; Nil, Mert, Unutkan Balık ve Şaşkın Ördek de oradadır. Biraz önce oynadığı oyuncakları canlı görmek Kerem’i heyecanlandırdığı kadar, çok mutlu da etmiştir. Sevimli Dostlar’ın harika şarkıları eşliğinde bir macera yaşarlar. Kerem kendine neler yapabildiğini, birlikte olunca başarabilecek çok şeyler olduğunu öğrenir. Kendini yatağında bulduğunda ise annesi ondaki bu değişime inanamaz. Kerem artık Sevimli Dostlar’dan öğrendikleriyle kendine çok daha güvenen ve yetebilen bir çocuktur.’’ yazmaktadır.

Oyun Ankara, İstanbul ve İzmir şehirlerinde 19 Ocak ile 24 Mart tarihleri arasında sergilenmeye devam edecektir.

Üzgün Ağaçlar Ülkesi

İstanbul Anadolu Yakası tarafında oynanan tiyatro oyunları içerisinde Üzgün Ağaçlar Ülkesi, tam anlamıyla çocuklarınıza yönelik olan bir oyundur.

20 Ocak ile 3 Şubat tarihleri arasında gösterimde olan oyunun konusu ile bir büyücü tarafından doğal gelişimi bozulan ağaçların hikayesini anlatılmaktadır. Büyücü ile başa çıkmaya çalışan Kral, Kraliçe ve Prens, ağaçları kurtarmaya ve ağaçların doğal yaşamlarına dönmelerine yardım etmek için mücadele verir.

Oyunu izlemek istiyorsanız Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’ne gidebilirsiniz.

Palyaço Prens

İyilik, kötülük, şefkat, acımasızlık, mutluluk ve mutsuzluğun konu edildiği tiyatro 27 Ocak ile 3 Şubat tarihleri arasında Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi’nde oynanmaktadır.

Tiyatronun temelinde sevgiye vurgu yapılmaktadır. Çocukların hayal dünyalarına masalsı bir şekilde ulaşan oyunda, kahramanlar oyun boyunca tüm insansı duyguların keşfedilmesini sağlamaktadır.

Çizmeli Kedi

Çizmeli Kedi, müzikal tiyatro oyunları içerisinde yer almaktadır. Diyarbakır Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Merkezi, Orhan Asena Sahnesi’nde 28 Ocak ile 4 Şubat tarihleri arasında sergilenecek olan oyun, sergilendiği günden itibaren kapalı gişe yapmaktadır.

Saraydan kovulan sevimli kedi Farfara’nın saraya geri dönüş macerasını anlatan oyun, çocuklarınızın oldukça keyif alacağı ve 7’den 70’e herkesin etkilenebileceği bir sahneyi sizlerle paylaşmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*