Vefasızlığın gölgesinde Usta oyuncu Ferdi Merter hayatını kaybetti

Vefasızlığın gölgesinde Usta oyuncu Ferdi Merter hayatını kaybetti

Daha 1 yaşındayken Yeşilçam ile tanışan, 6 yaşında seslendirme sanatçılığı yapmaya başlayan 1962-2004 yılları arasında da Devlet tiyatrolarında çeşitli görevlerde bulunan usta isim hala yoğun bakımda tedavi görüyordu, gelen acı haber ile vefat ettiği öğrenildi.

79 yaşında ki usta sanatçı Ferdi Merter’in hayatını kaybettiği, kızı Almula Merter’in sosyal medyadan paylaştığı “Babam beni böyle bırakıp gitmek var mıydı? Canım babamı, tiyatro üstadımı, atamı, ustayı az önce kaybettik. Canım babam ışıklarda uyu. Seni çok seviyorum.” mesajı ile duyuruldu.

Usta oyuncunun vefatı sanat dünyasını yasa boğarken, haberi duyan sevenleri sosyal medya üzerinden ardı ardına taziye mesajları gönderdi.

Hayatını Kaybetti

Behzat Uygur, “Bir tiyatro emekçisini daha kaybettik. Mekanın cennet olsun Ferdi Merter.” ifadelerine yer verdi.

Film-San Vakfı Müdürü Kıvanç Terzioğlu, “Babamız, abimiz, başkanımızdı. Film-San Vakfına 4 yıl boyunca çok büyük emekleri oldu. Onu hiç unutmayacağız. Çok üzgünüm. Nurlarda yat Ferdi Merter.” sözleriyle üzüntüsünü aktardı.

Levent Tayman, “Türk tiyatrosunun duayeni Ferdi Merter’i, babamızı kaybettik. Başımız sağ olsun. Sensiz zor olacak.” mesajıyla üzüntülerini bildirdi.

İpek Tenolcay, “Allah senden razı olsun hocam, sevdirdiklerin, öğrettiklerin ve desteğin için. Nur içinde yat.” yorumunu yaptı.

Ünlü oyuncu yoğun bakımda iken kızı Almula verdiği demeçlerde vefasızlıktan yakınmış, ilk 3 ay’dan sonra kimsenin arayıp sormadığını yalnızca Halit Ergenç’in arayıp bir ihtiyacınız var mı diye sorduğunu söylemişti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*