Adana Film Festivali’nde BlacKkKlansman sürprizi

Adana Film Festivali'nde BlacKkKlansman sürprizi

Oskarın habercisi olan Cannes Film Festivali’nde aldığı ödül ile oskar’a göz kırpan ve fazla alternatifi bulunmayan film ile açılışı yapacak olan Adana Film Festivali bu yıl çıtayı oldukça yukarıya çekti.

Geçtiğimiz yıl açılışında yer verdiği Suyun Sesi (The Shape of Water) filmi, 2018 yılında Akademi ödüllerinde aday gösterildiği 8 kategori’de 4 ödül yanı sıra, Altın Küre ve BAFTA Film Ödülünü alma başarısı göstermişti.

22-30 Eylül 2018 tarihleri arasında gösterilecek olan Adana Film Festivali, bu yılda gösterişli bir açılışa imza atacak.

Afro-Amerikalı yönetmen Spike Lee’nin yönetmenliğini üstlendiği filmde, Ku Klux Klan sorununun çok farklı bir boyutunu Ron Stallworth’ın anı kitabından perdeye taşırken, siyasi tarihteki ilk Afro-Amerikalı polisin hikayesini de açığa çıkarıyor.

Oscar’ın en büyük adaylarından biri olan filmin kadrosunda, Alec Baldwin, John David Washington, Isiah Whitlock Jr., Robert John Burke, Brian Tarantina, Arthur J. Nascarella, Ken Garito, Frederick Weller, Adam Driver, Michael Buscemi ve Laura Harrier gibi isimler yer alıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*