Arka Sokaklar son 6 sezona damga vurdu

Arka Sokaklar son 6 sezona damga vurdu

13 yıldır ekranlarda yer alan, son yıllarda da yayınlandığı Cuma gününün birinciliğini kimselere vermeyen Arka Sokaklar son 6 sezonun her birinde en çok izlenen ilk üç dizi arasında yer aldı.

Yeni sezonda adından söz ettirdi

Mediacat’te yer verilen araştırmaya göre, 4 kanalın dizi içeriğinin son 6 yılın her bir sezonunda en çok izlenen 3 diziye yer veriliyor. Fox, Atv, Kanal D ve Star’ın yer aldığı araştırmada sonuçlarda çarpıcı.

Fox’ta 2013-2016 yılları arasında o dönem yayınlanan dizisi Karagül, dört sezon boyunca en çok izlenen dizi olurken, Atv’de 2015-2018 arasında yayınlanan ve hala devam eden Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz bir hakimiyet sağlamış.

Star Tv’de dönemine damga vuran dizilerden olan Muhteşem Yüzyıl, Anne, Paramparça ve Söz’ün 2 yıl süren bir hakimiyeti bulunurken (ki Söz hala devam ediyor) Arka Sokaklar ise imrendirecek bir başarıya imza attı.

2013-2018 yılları arasında 6 dönem boyunca Kanal D’nin hep en çok izlenen 3 dizisi olma başarısı gösterdi. Bu dönem 13.sezonu ile ekranlarda olan Arka Sokaklar’ın bu başarısının arkasında ise hiç şüphe yok ki Türk insanını anlamak yatıyor.

Bu veriler birbiri arasında rekabet için değil, kanalın kendi bünyesinde en çok izlenen dizileri kapsamaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*