Avlu’nun yeni sloganı ‘VAHŞET’ korkutmalı mı?

Avlu’nun yeni sezon tanıtımlarından her ağızdan bir hikaye dinledik. Deniz, Azra derken, yeni cezaevi müdürünün de söyleyecek sözleri vardı, o da konuştu. Belli ki önce ki 2 cezaevi müdürüne ve tabi ki vekil müdürüne hiç ama hiç benzemeyecekti.

Son tanıtımda Avlu savaş yerine döndü. Herkes altın birini almış döverken, dizinin ilk bölümlerinde ki o naif, uzlaşmacı Deniz ise vahşetin habercisi bir yüz ile ekranın ortasında belirdi. Kızının ölümü sonrası Kudret’e yaptıkları ile bir insan nasıl değişir’in en yeni örneği idi. Kızının katilini ekranlarda gördüğü anda ise korku filmlerinden çıkıp gelmiş bir yüz ile, bu sezon bambaşka bir Deniz izleneceğini ortaya koydu.

Keza ilk tanıtımdan itibaren ‘avluda hiç bir şey eskisi gibi olmayacak’ denilerek, yeni sezonun ipuçlarını da vermişlerdi. Son manşetleri ise “sevgi yok, şevkat yok sadece vahşet var!” oldu.

Herhalde Deniz’i Avlu’nun yeni kraliçe adaylarından biri olarak izleyebiliriz, bu bir ihtimal. Yine de bu kadar korkutucu sözler içerisinde, sevginin nefretle, güzel şeylerinde, güzel şeylerin yokluğu ile ortaya çıktığını hatırlayalım. Belki de bu kadar korkutucu temanın içerisinde, bu yoksunluk güzel şeylerin habercisi olur, kim bilir?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*