Bizimle iletişime geç
Sosyal İnsan

Sosyal İnsan

Çarpışma dizisi araba kazası sahnesinin perde arkası!

Dizi Haberleri

Çarpışma dizisi araba kazası sahnesinin perde arkası!

Perşembe akşamı ilk bölümü ile Show Tv ekranlarında yayınlanan Çarpışma dizisinde, nefeslerin tutulduğu anlardan biri de 4 arabanın birbiri ile çarpıştığı sahneydi.

Çarpışma dizisi araba kazası sahnesinin perde arkası!

Çarpışma dizisinde 4 arabanın birbiri ile çarpıştığı araba kazası sahnesi, izleyicinin en çok dikkatini çeken, ve tam da bu amaçla hazırlanan bir sahneydi. Bu sahne için yurt dışından mühendisler getirilirken, bu kaza için 6 gün harcandı.

Diziye de adını veren çarpışma sahnesi için Compiter Control System (CCV) adı verilen, Almanya’dan özel bir sistem getirtildi. Bu sistem çarpışma’da yer alan 4 araca da takıldı. Bu sahne için çalışır durumda 4’ü yedek olmak üzere toplam 8 araba satın alındı.

20 gün süren takma hazırlıklarında 2 Alman vatandaşı mühendis yanı sıra 2 tane de Türk tekniker, tüm bu çalışmaları hummalı bir şekilde yürüttü. Kurulan sistem daha sonra 1 hafta süre ile test edildikten sonra bu çarpışma sahnesi içinde özel yağmurlama yapıldı.

çarpışma dizisi kaza sahnesi

Çarpışma esnasında ki yağmurlama için 360 ton su kullanılırken, 6 gün süren çekimlerde gün başına 60 ton su harcandı. Benzer bir yöntem daha önce efsane film Hızlı ve Öfkeli’de de uygulanmıştı.

Ay Yapım’ın yapımcılığında, Kıvanç Tatlıtuğ, Elçin Sangu, Onur Saylak, Melisa Aslı Pamuk, Alperen Duymaz’ın başrollerinde ekrana gelen Çarpışma, yeni bölümü ile Perşembe günü ekranlarda olacak.

Yönetim ve organizasyon alanında yüksek lisans eğitimine devam eden, uzun yıllar medya sektörü içerisinde bulunup, çeşitli platformlarda yazarlık yaptı. Şimdilerde ise sosyalinsan'da yazıyor, yazdırıyor.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Dizi Haberleri

Yukarı