Çarpışma dizisi araba kazası sahnesinin perde arkası!

Çarpışma dizisi araba kazası sahnesinin perde arkası!

Çarpışma dizisinde 4 arabanın birbiri ile çarpıştığı araba kazası sahnesi, izleyicinin en çok dikkatini çeken, ve tam da bu amaçla hazırlanan bir sahneydi. Bu sahne için yurt dışından mühendisler getirilirken, bu kaza için 6 gün harcandı.

Diziye de adını veren çarpışma sahnesi için Compiter Control System (CCV) adı verilen, Almanya’dan özel bir sistem getirtildi. Bu sistem çarpışma’da yer alan 4 araca da takıldı. Bu sahne için çalışır durumda 4’ü yedek olmak üzere toplam 8 araba satın alındı.

20 gün süren takma hazırlıklarında 2 Alman vatandaşı mühendis yanı sıra 2 tane de Türk tekniker, tüm bu çalışmaları hummalı bir şekilde yürüttü. Kurulan sistem daha sonra 1 hafta süre ile test edildikten sonra bu çarpışma sahnesi içinde özel yağmurlama yapıldı.

çarpışma dizisi kaza sahnesi

Çarpışma esnasında ki yağmurlama için 360 ton su kullanılırken, 6 gün süren çekimlerde gün başına 60 ton su harcandı. Benzer bir yöntem daha önce efsane film Hızlı ve Öfkeli’de de uygulanmıştı.

Ay Yapım’ın yapımcılığında, Kıvanç Tatlıtuğ, Elçin Sangu, Onur Saylak, Melisa Aslı Pamuk, Alperen Duymaz’ın başrollerinde ekrana gelen Çarpışma, yeni bölümü ile Perşembe günü ekranlarda olacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*