Contemporary ile İstanbul’da sanat rüzgarları esiyor

Contemporary ile İstanbul'da sanat rüzgarları esiyor

13’ncü serüveni için Akbank sponsorluğunda geçtiğimiz gün sanatseverler ile buluşan Contemporary İstanbul, başlangıcı itibari ile estirdiği sanat rüzgarını 23 Eylül’e kadr Lütfi Kırdar Rumeli Salonu ve İstanbul Kongre Merkezi’nde sürdürecek.

Bu yıl ki etkinliğin açılışına özel verilen davet’te pek çok ünlü galeri ve sanatçı, sanatseverler ile buluştu. Toplamda 22 ülkede bulunan 83 galeri ve 400’ü yabancı olmak üzere 650 sanatçının eserlerinin yer aldığı Contemporary Istanbul’da 2 bine yakın eser sergileniyor.

Kısa süre önce vefat ederek sanat ve iş camiasını yasa boğan Erdoğan Demirören’in koleksiyonunun da eserlerde Milliyet Sanat dergisi için ayrılan bölümde sergilendi. Özel davete iştirak eden isimlerden olan Caroline Koç, Çiğdem Simavi, Oya Eczacıbaşı, Arzu Sabancı ve Can Has gibi cemiyetin tanınmış simaları da bu bölümü gezmeyi ihmal etmedi.

selfie çeken herkül tasviri

Özel davet’in ilgi gören eserlerinden biri de Baraz standında sergilenen Emre Yusufi’nin “Divine Selfie” adını verdiği eseri oldu. Selfie çeken Herkül’ü tasfir eden sanat eserin önünde cemiyet ve sanat dünyasının ünlü isimleri selfie çektiler. Selfie çeken isimler arasında da Revna Demirören, Yelda Demirören, Engin Altan Düzyatan, Hacı Sabancı, Nazlı Kayı, Levent Erden, Suzan Toplusoy, Dilek Avşar, Gökhan Çarmıklı, Bahar Tangır, Raula-Mehmet Habbab ve Ayşe Kucuroğlu yer aldı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*