Diriliş Ertuğrul 133. Bölüm Fragmanı! Ertuğrul ile İlbilge Evleniyor Mu?

Diriliş Ertuğrul 132. bölümü ile TRT 1 ekranlarında yayınlanıyor. En çok izlenen diziler arasında gösterilen Diriliş Ertuğrul dizisinin 133. bölüm fragmanına da şimdiden merak konusu oldu.

Diriliş Ertuğrul’da 132. bölüm fragmanı yayınlandı. Yeni bölüm fragmanında; Ertuğrul, oğulları ile konuşarak onları uyarıyor. Onlara Bizans ile Moğulların hain planlarından bahsediyor. Dragos ise artık Ertuğrul’un canını almaya karar veriyor. Ertuğrul’a Beybolat tarafından bir uyarı daha veriliyor. Beybolat’ı ise bu bölümde büyük bir şok bekliyor.

Diriliş Ertuğrul 132. Bölüm Özeti

Ertuğrul, kendi yaptığı akıllıca bir plan sayesinde hem İlbilge’yi kurtarır hem de Uranos ve Dragos’u beraberce kullanarak Moğollara verilen altınları geri almak adına bir hamle gerçekleştirir. Peki altınlar geri alınabilecek mi? Ertuğrul, evlilik adına ilk adımı İlbilge ile atmanın peşinde. Peki Ertuğrul bunu neden böyle istiyor? Ertuğrul kendisine gelecek olan tepkilere karşı ne yapabilecek? Sırma bu duruma alışabilecek mi?

Ertuğrul, tüm bu yaşananlara rağmen düşmanları ile mücadeleye devam eder. Türk obalarını katleden Albastı’ya karşı mücadele devam eder. Dragos halen Ertuğrul’u öldürme peşindedir. Ertuğrul’da kendisi üzerine oynanan oyunlara karşı mücadelesini sürdürmeye kararlıdır.

Diriliş Ertuğrul 133. Bölüm Fragmanı

Diriliş Ertuğrul Son Bölümünde Neler Yaşandı?

Ertuğrul düşmanlarından biri olan Dragos’a haddini bildirir. Dragos’un ise pes etmeye niyeti yoktur ve iyi bir teklif ile yeniden Ertuğrul’un kapısını çalar. Moğollara giden vergiler konusunda teklifte bulunur. Ertuğrul’a hem servete kavuşacaklarını hem de Emir Bahattin’in öleceğini söyler. Ertuğrul’da ganimet konusunda yarı yarıya paylaşma teklifinde bulunur. Dragos sonunda saklandığı yerden çıkar. Dragos, Mikis’in köstebek olduğunu söyleyerek öldürülmesini emreder. Ertuğrul kendisine gelen teklif karşısında oldukça sevinçlidir. Ancak bu durumdan şüphelen Ertuğrul, yine de bu büyük kumardan kaçmak istemez.

Sırma’da sonunda İlbilge ile Beybolat’a kavuşmanın heyecanını yaşar. Beybolat ile İllbilge, Ertuğrul’un müthiş oyununu anlatarak kendilerini için canını ortaya koyduğunu söyler. Sırma’da Ertuğrul için endişelidir. Turgut Alp’de sağ salim bir şekilde Ertuğrul’un o kaleden dışarı çıkacağından emindir.

Diriliş Ertuğrul 133. Bölüm Fragmanı

Komutan ise Ertuğrul’un yanına giderek teklifi kabul ettiğini söyler ancak tehdit etmeyi de ihmal etmez. Ertuğrul’da ondan geri kalmayarak ders niteliğinde bir konuşma yapar ve başı dik bir şekilde kaleden ayrılır.

Bamsı’da Mikis’i sonunda sıkıştırmıştır. Hainliği bildiğini söyleyerek ondan kaçacak yeri olmadığını ima eder. Mikis’i de yanına alan Bamsı, onu Ertuğrul’a götürür. Turgut Alp’de Mikis’e hainliği neden yaptığını sorar. Mikis buna mecbur olduğunu ve karısı ile beraber çocuğunun kaçırıldığını, zor durumda olduğunu anlatır. Dragos hakkında Mikis’i uyaran Turgut Alp, tek çıkış yolunun bu olduğunu söyler. Mikis hemen bildiklerini anlatır. Tara’nın da adını verir. Mikis, pazar yerindeki görevinden alınarak, ailesi bulununcaya kadar bir başka yere sürülür. Artık Mikis’in yeri zindandır. Beybolat, Ertuğrul’u yemeğe davet ederek hayırlı bir iş olduğunu söyler. İlbilge ise aşkına karşılık bulamamaktan yana dertlenir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*