Diriliş Ertuğrul, Venezuela’da yayınlanmaya başladı

Diriliş Ertuğrul, Venezuela'da yayınlanmaya başladı

Dünya’nın 70’den fazla ülkesinde büyük bir beğeni ile izlenen, Osmanlı İmparatorluğunun kuruluşuna giden yoldan öncesi olan Ertuğrul Gazi dönemini ekranlara taşıyan Diriliş Ertuğrul, Venezuela’da da yayına girdi.

Geçtiğimiz aylarda ziyaret ettiği Türkiye’de Nusr-et’in mekanını ziyaret etmesi ile ülkesinde protestoya uğrayan Devlet Başkanı Maduro, hayranı olduğu Diriliş’in setini de ziyaret etmişti.

Diriliş Ertuğrul’un yayınlanması için gerekli anlaşmaları yapan Devlet kanalı TVES, bu hafta izleyicisi ile buluştu. TVES sosyal medya hesabından yeni bölüm tanıtımını paylaşırken, ülkedeki basında dizi ile ilgili haberleri yayınlamayı ihmal etmedi.

El Universal gazetesinin internet sitesi, haberi, okuyucularına “TVES, Türk dizisi ‘Mücadele, hırs ve aşkın hikayesi Ertuğrul’u yayınlıyor” başlığıyla duyurdu. Haberde, Diriliş Ertuğrul’un aldığı birçok ödüle dikkat çekilirken, yapımın, “liderliğiyle dünya tarihini etkileyen Ertuğrul Gazi’nin hayatını” konu aldığı belirtildi.

Dizinin, Türkiye’nin etkileyici doğasını da ekrana taşıdığına vurgu yapılan haberde, Diriliş Ertuğrul’un, “tehlike, entrika ve ölümün yanı sıra fedakarlık, cesaret ve zor bir aşk hikayesiyle Venezuela halkının kalbini fethetmek” istediği ifade edildi.

Maduro’nun, Diriliş Ertuğrul’a olan hayranlığı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun eylül ayında bu ülkeye yaptığı ziyarette de gündeme gelmişti. Çavuşoğlu’nu, başkent Caracas’taki devlet başkanlığı sarayı Miraflores’te kabul eden Maduro, görüşmede, dizinin ülkesinde yayınlanması için girişimde bulunacağını ifade etmişti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*