Eda Ece Talat Bulut davasında tarafını belli etti

Eda Ece Talat Bulut davasında tarafını belli etti

Bu süreç ilk ayyuka çıktığında, sessiz kalıp, mahkeme sürecinin sonuçlanmasını bekleyeceğiz diyen, “Kadına yönelik her türlü şiddet, fiziksel veya cinsel tacize karşı olduklarını” belirten açıklamanın altına imza atan isimlerden biri olan Eda Ece, çekimleri devam eden dizinin set arasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Talat Bulut, gerçekleşen çekimlerde sahnesi olmadığından sette yer almazken, dizinin kadın oyuncularından Eda Ece, çekim arasında, “Ben de bir kadınım, benim başıma böyle bir şey gelmese bu tarz bir ithamla kendimi sıkıntıya düşürmek istemem” diyerek ekipteki kadınların çıkan takipsizlik kararından memnun olmadığını ortaya koydu. Eda Ece o açıklamasında şunları kaydetti:

“Çok güzel bir sezon geçirdik, son set günümüzden bir gün önce böyle bir olay ortaya çıktı. Gencecik bir kız var ortada. Biz Talat Bey’le çok samimi olmadık, tamamen profesyonelce bir çalışma içindeydik. Olayı yaşayan kızla konuştuk. Talat Bey’i de zaten her gün yayınlardan dinliyoruz. Olay mahkemeye taşındı. Eğer savcı dava açılmasına karar verirse doğal olarak Özge’nin arkasında duracağız. Mahkeme kimin haklı olduğuna karar verecek. Keşke böyle bir olay yaşanmasaydı.

ÜNLÜ OLMA DERDİ YOK

Talat Bey de umarım aklanır. Kimse durup dururken böyle bir ithamda bulunmaz. Eline ne geçecek ki… Ben de bir kadınım, benim başıma böyle bir şey gelmese bu tarz bir ithamla kendimi sıkıntıya düşürmek istemem. O kız niye böyle bir şey yapsın? Ünlü ya da oyuncu olma gibi bir derdi yok sonuçta, o kız öyle biri değil.”

Taciz iddiaları sonrasında dizinin kadın oyuncuları yaptıkları ilk açıklamada ise, dayanışma içerisinde olacaklarını ifade ederek, “Kamuoyunda geniş yankı uyandıran olayın ardından dizinin kadın oyuncuları da sosyal medya hesaplarında bir açıklama yayınlamıştı: “İçine düştüğümüz talihsiz meseleye dair, #yasakelma kadınları olarak, elbette bir çift sözümüz olacaktır; ancak yargılama sürecini etkilememek adına şimdilik yorum ve açıklama yapmamayı tercih ediyoruz. Kadına yönelik her türlü şiddet, fiziksel veya cinsel tacize karşı olduğumuzu ve bunu doğuran her türlü olumsuz tutum ve davranışları ortadan kaldırmak adına verilen mücadelede kadın olarak dayanışma içerisinde olacağımızı bildiririz. (Yazıyı destekleyen isimler: Şevval Sam, Eda Ece, Şafak Pekdemir Mengü, Sevda Erginci, Neslihan Yeşilyurt, İrem Kahyaoğlu, Nilgün Türksever)” demişlerdi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*