Gülperi, İstanbullu Gelin’e rakip oluyor

Gülperi, İstanbullu Gelin'e rakip oluyor

Türk televizyon tarihine damga vuran Asmalık Konak dizisinde çifti oynayarak hafızaları kazınan, o yılların en iyi partnerleri olarak anılan Nurgül Yeşilçay ve Özcan Deniz, Cuma akşamları karşı karşıya gelecek.

Show Tv’de yeni sezonda başlayacak olan Nurgül Yeşilçay ve Timuçin Esen’li Gülperi dizisinin yayın günü olarak Cuma’nın ele alındığı konuşuluyor.

Kıvanç Tatlıtuğ’un rol aldığı Çarpışma’yı Diriliş Ertuğrul, Sen Anlat Karadeniz gibi aksiyon odaklı dizilerin olduğu güne almayı planlayan Show Tv, Gülperi’yi de İstanbullu Gelin’in karşısına süreceği tahmin ediliyor.

Eğer karar bu yönde olur da konuşulanlar doğru çıkarsa, izleyici tercihini Nurgül Yeşilçay’dan mı Özcan Deniz’den yana mı kullanacak, şimdiden merak edilmeye başlandı.

GÜLPERİ KONUSU

Kocasının vefatı ardından, rahmetli eşinin ailesinin üzerine attığı iftiralar sonrasında zor günler geçiren Gülperi, yetmezmiş gibi birde çocuklarını kaybetme noktasına gelmiştir. Eşinin ailesi, 3 çocuğunun da beyinlerini yıkarken, Gülperi ise buna karşı hiç bir şey yapamamıştır. Çocuklarının göz göre göre avuçlarından kayıp gittiğini gören anne, onların kalbini tekrar kazanmak ve çocuklarının nazarında tekrar bir “anne” olabilmek için ettiği mücadelenin yürekleri dağlayan hikayesi izleyenleri de içine çekecek.

Çocuklarını tekrar kazanma yolunda verdiği mücadele de ise yegane destekçisi Timuçin Esen’in oynadığı Avukat Kadir olacaktır. Kadir, Gülperi’ye dayanak olup, bu mücadele de yılmadan ayakta kalması için ona elinden gelen yardımı verecektir.

İSTANBULLU GELİN KONUSU

Anne ve babasını küçük yaşta kaybeden Süreyya, konservatuar mezunu çok güzel ve gururlu bir genç kızdır. Hayatını reklam seslendirerek ve vokal yaparak kazanan genç kızın mütevazi yaşamı, beklenmedik bir anda karşısına çıkan zengin ve karizmatik iş adamı Faruk’a aşık olması ile sonsuza kadar değişir. Faruk’un mütekbal eşi olarak Bursa’daki aile konağına adımını atan Süreyya, ilk andan itibaren evin tek hakimi Esma Sultan’ın şimşeklerini üzerine çeker. En büyükleri ve gözdesi Faruk başta olmak üzere dört oğlunu da dizinin dibinde isteyen Esma Sultan’a gelin olmak hiç de kolay değildir. Özellikle de kendi seçmediyse…Genç kız geleneklerine bağlı kayınvalidesinin zamanla kendisine alışacağını düşünse de Esma Sultan’ın Süreyya’yı kabul etmeye hiç de niyeti yoktur. İki kadın arasında gelişen olaylar neredeyse dört yüz yıldır bütün haşmeti ile ayakta duran konağı temellerinden sarsacak ve bütün aile de bundan nasibini alacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*