Gülperi’nin zor kararı, ya o gelin olacak ya kızı Bedriye!

Gülperi'nin zor kararı, ya o gelin olacak ya kızı Bedriye!

Bir yandan yüreği kendisine karşı taşlaşmış olan evlatlarının yüreğini yumuşatmaya çalışıp, diğer yandan çocuklarını elinden almaya çalışan eski kayınpederi Yakup Taşkan ve ailesi ile uğraşan Gülperi’nin dramı bitmiyor.

Kızı elinden koparılıp götürülen ve Yakup Taşkan’ın yeğeni Ali Taşkan ile evlendirilecek olan kızını kurtarmak için soluğu Taşkınhan’da alan Gülperi, üst makamlara kadar çıkıp kızı için sesini duyurmaya çalıştı ancak bunun bedelini ağır ödedi. Eski kayınpederi tarafından hastanelik edilene kadar dayak yiyen Gülperi, hastane çıkışında Yakup Taşkan’ın yanına çağrıldı.

Şaşkın bir şekilde eski kayınpederinin yanına giden Gülperi hiç beklemediği bir teklif ile karşılaştı. Kaynının niyetinin onu kirletmek olmadığını, kendisinde gönlü olduğunu söyledi ve gel tekrar gelinim ol teklifi yaptı.

Bu teklifi duyduğunda başından kaynar sulan akan Gülperi hiç şüphesiz ki reddedecekti ancak annelik kozunu öne süren Yakup, ya sen evleneceksin ya kızın, çocuklarını gerçekten seviyorsan onlar için bunu yap o zaman diye onu çok zor bir karar vermek durumunda bıraktı.

Peki Gülperi bu teklifi kabul edecek mi? Bu sorunun cevabını haftaya Cuma yayınlanacak olan Gülperi 3. bölümünde yanıtlayacaklardır. Eğer fazla meraklandırmamayı tercih ederlerse belki 3.bölüm fragmanında bile ne yanıt vereceğini gösterebilirler.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*