Hazar Ergüçlü, 18. Frankfurt Türk Film Festivali’nden ödülle döndü

Hazar Ergüçlü, 18. Frankfurt Türk Film Festivali'nden ödülle döndü

Güzel oyuncu Hazar Ergüçlü başrolünde yer aldığı ‘Kar’ isimli sinema filminde ki rolü ile 18. Frankfurt Türk Film Festivali’nde ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülüne layık görüldü.

Bu yıl düzenlenen 55. Ulusal Yarışma’nın jürisinde de yer alarak adından söz ettiren genç oyuncu, 2017’de vizyona giren, Ozan Uygun ve Halil Babür gibi isimlerle birlikte rol aldığı, Emre Erdoğdu’nun yönetmenliğini üstlendiği film ile 18. Frankfurt Türk Film Festivali’nden ödülle döndü.

KAR FİLM KONUSU

20’li yaşlarında ve hala lise öğrencisi olan Müzeyyen zamanının çoğunu Bekir, Ebru, Hazerhan, Ferdane ve Kadir’den oluşan arkadaş grubu ile geçirir. Bütün günahları arkadaşları ile paylaşan, annesi ile hiç iletişimi olmayan Müzeyyen’in hayatı, hiç görmediği ama dokuz yaşından beri varlığından haberdar olduğu kardeşi Ali’nin gelmesiyle değişir. Müzeyyen’in varlığını, onun annesiyle kendi babasının yirmi yıl önceki yasak ilişkisini, annesi Müzeyyen’e hamile kalınca babasının onları terketmesini, hepsini yeni öğrenen Ali, yarıyıl tatilini de fırsat bilerek Müzeyyen’le tanışmaya Antalya’nın arka sokaklarına gelir. Başlarda Ali’yi kabul etmeyen Müzeyyen bir süre sonra onu hayatına dahil eder. Ali’nin artık iki amacı vardır; birincisi Müzeyyen’i Bolu’ya götürüp, kendisi gibi bir yaşam standardına erişmesini sağlamak, diğeri ise Müzeyyen’e babası gibi olmadığını kanıtlamaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*