İstanbullu Gelin yeni sezonda kendini aştı!

İstanbullu Gelin yeni sezonda kendini aştı!

Uzun zamandır izleyicisi tarafından beklenen İstanbullu Gelin, kadroya dahil olan yeni oyuncuları ile birlikte yeni sezon macerasına başladı. Boran ailesinin eski hayatını geri de bıraktığı ve yeni hayatına alışmaya başladığı 3. sezonu ekranlarda olduğu kadar sosyal medya’da da büyük ilgi gördü.

Zira TT olarak bilinen trend topic listesinde kalma rekoru kırma başarısı gösterdi. Dizinin yapımcısı O3 Medya’nın yaptığı bir karşılaştırma ile de geçtiğimiz sezondan daha iyi bir başlangıç yaptığı ortaya kondu.

istanbullu gelin 2. ve 3.sezon karşılaştırma

Geçtiğimiz yıl ekranlara gelen 2.sezon 1. bölümünde total grubunda 4.56 reyting ile 3. sırada yer alan dizi, 3.sezonun ilk bölümünde 4.79 reyting ile dördüncü sırada yer aldı. AB grubunda 7,09 ile 1. olduğu sırayı, 7.10 ile yükselterek korumayı başardı. 20+ABC1 grubunda ise 6,61 reyting ile elde ettiği birinciliğide 6,25 ile korudu.

Üstelik bu başarıyı 5 kuşak reklam açılmasına rağmen başardı. Bu reklamlar genelde dizilere izleyici kaybettirir, o sıralarda da izleyici yayınlanan diğer dizilere kayar ama İstanbullu Gelin’de önemli bir kayıp yaratmadı.

Başka bir karşılaştırma ile ele alınacak olursa, rakip dizilerden biri olan Gülperi reklamsız yayını ile total reytinglerde 2. sırada yer alırken, AB’de İstanbullu Gelin’in arkasında kaldı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*