Magazini sulandırmayan program: 2. Sayfa

Magazini sulandırmayan program: 2. Sayfa

Son günlerin en çok konuşulan programı olan ve bir kaç hafta daha konuşulması muhtemel olan Demet Akalın’ın evine haciz gelmesi ve boşanma süreci, pek çok kanalın dilindeydi.

Pek çoğu magazincilik gereği işi sulandırarak, hikayeyi reyting kaygısına çevirirken, Vatan ve Posta’nın magazin müdürlerinin sunduğu 2. sayfa programı ise meseleye daha temkinli yaklaştı.

Yayıncılık anlayışları takdir edildi

Sorumlu yayıncılık anlayışını, sorumlu magazincilik ile birleştiren Müge Dağıstanlı ve Gülşen Yüksel, 2. sayfa programında bu magazin bombasını sükunetle ve işi reyting kaygısına yönelik olacak şekilde sulandırmadan anlatınca da ortaya koydukları yayıncılık anlayışı ile tebrik edildiler.

Posta’nın yazarlarından olan Mesut Yar, magazin programları arasında sorumlu magazincilik anlayışı çerçevesinde konuyu ele alan programa teşekkürlerini şu sözlerle iletti:

“Demet Akalın ve Okan Kurt ayrılığını en iyi işleyen program teve2 ekranındaki “2. Sayfa” oldu. Süreci baştan sona seyrini hiç sulandırmadan belgesel tadında aktardılar… Biliyorum bugün ve önümüzdeki birkaç hafta bu ayrılık çok konuşulacak. Ama işin insani tarafını göz ardı etmeden yapılan sorumlu yayıncılık en azından benim adıma unutulmayacak… Teşekkürler Müge, teşekkürler Gülşen, teşekkürler “2. Sayfa” çalışanları ve teşekkürler teve2…”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*