Bizimle iletişime geç
Sosyal İnsan

Sosyal İnsan

Meme kanseri içim ‘Elim Sende’ dediler

Magazin

Meme kanseri içim ‘Elim Sende’ dediler

Ünlü kadın oyuncular, kadınların en büyük problemlerinden biri olan ve pek çok kadının boğuştuğu hastalıklardan biri olan Meme Kanseri ile ilgili farkındalık yaratmak için kamera karşısına geçtiler.

Meme kanseri içim 'Elim Sende' dediler

Meme Kanseri farkındalık ayı olması hasebiyle yapılan çekimlerde, Burcu Kıratlı, Mine Tugay, Sedef Avcı, Tanem Sivar, Zeynep Beşerler ve Zeynep Tosun, Nestlé’nin başlattığı harekete katıldılar.

Elle muayenenin önemini vurgulamak amacı ile gerçekleştirilen çekimler için kamera karşısına geçen ve ‘Elim Sende’ diyen ünlü isimler, elle yapılacak bu ufak dokunuşla gerçekleşecek kontrolün erken teşhis ve dolayısı ile hayatı kurtarabileceğine vurgu yaptılar.

Bu hareket’le kadınların düzenli olarak el ile meme kontrolü yapıp, olası bir sorunu önceden tespit etme şanslarını tepmemeleri önerildi.

Hareket ile ilgili açıklama yapan güzel oyuncu Mine Tugay, “Pembe kurdeleli ürünlerden alarak, binlerce kadına destek olabilirsiniz” derken, harekete katılan bir başka isim olan Sedef Avcı, erken teşhisin önemini vurguladı.

Zeynep Beşerler ise, “Herkes sevdiklerini bu konuda uyarırsa, çok güzel olur. Biz kadınlar pembe kurdele hareketini başlatalım ve hemcinslerimizi uyaralım” diye konuştu.

Yönetim ve organizasyon alanında yüksek lisans eğitimine devam eden, uzun yıllar medya sektörü içerisinde bulunup, çeşitli platformlarda yazarlık yaptı. Şimdilerde ise sosyalinsan'da yazıyor, yazdırıyor.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Magazin

Yukarı