Moda konseyi, Hadise’yi ve dizi oyuncularını mercek altına aldı

Moda konseyi, Hadise'yi ve dizi oyuncularını mercek altına aldı

Eşi Kıvanç Tatlıtuğ da dahil olmak üzere pek çok ismin ve yapımın stilistliğini üstlenen Başak Dizer Tatlıtuğ ve yine dizi modasına yakın olan Ceylan Atınç ile Aslı Barış, ilk kez yazdıkları Moda konseyinde Hadise’nin yeni imajı yanı sıra dizilerde ki oyuncuların imajlarını değerlendirdiler.

DİZİ OYUNCULARINDA STİL FAVORİLERİ KİMLER?

Ceylan Atınç: “Ufak Tefek Cinayetler” bence styling olarak eğlenceli bir dizi. Dizinin stilisti Mukadder Özal ile daha önce çalıştık, hatta bu dizi başlarken de konuşmuştuk. Dört kadın karaktere dört ayrı tarz vermeye çalıştıklarını anlatmıştı.

Başak Dizer Tatlıtuğ: Ve bu konuda çok başarılı. Mesela Oya (Gökçe Bahadır) karakteri sakin bir yapıya sahip. Giysileri hep tek ton. Bade’nin (İşçil) canlandırdığı Pelin de çok eğlenceli bir tarza sahip.

Aslı Barış: Kimi zaman da inanılmaz eleştiriler topluyor. “Sabah sabah koşmaya giderken 5 bin liralık trençkot giyilir mi, o kadar makyaj yapılır mı” diyenler var…

Ceylan Atınç: Bunu Başak’a sormak lazım, hepsi “Aşk-ı Memnu” yüzünden. Şaka şaka…

Başak Dizer Tatlıtuğ: Yo, gerçekten o dönemde böyle laflara maruz kalmıştık. “Topuklu ayakkabıyla kahvaltıya mı inilir” diyenler oldu. Şunu göz önünde bulundurmak lazım: Bu bir şov. Kahvaltı sahnesi çekiliyor diye terlik-pijama görmek zorunda değil oyuncular. Biz de “Aşk-ı Memnu”da o şaşaayı göstermek için hep lüks markalarla çalıştık ki o döneme kadar böyle bir şey yapılmamıştı.

Ufak Tefek Cinayetler’de Pein’in stili kimi zaman ‘abartı’ bulunuyor. Gerçekten öyle mi?

Tabii burada yönetmen ve oyuncuların da katkısı oluyor. Mesela bazen giydirmek istediğin bir parça, rolüne ne kadar uygun olursa olsun giymek istemiyor. Ya da onun bütünleyici etkisini kavrayıp giyiyor.

“İstanbullu Gelin”e moda dopingi

Aslı Barış: Başka bir popüler diziye, “İstanbullu Gelin”e gelirsek… Stil anlamında Süreyya’ın (Aslı Enver) çiçekli elbisesi ve jean ceketi dışında konuşacak fazla bir şey yoktu. Ama iki yeni karakterle moda anlamında doping yapıldı. Ülfet (Meral Çetinkaya) ve Güneş (Nihal Yalçın)…

Başak Dizer Tatlıtuğ: Ben özellikle Ülfet’in tarzını çok beğendim. Çünkü öyle ‘cool’ tarza sahip kadınlar var çevremizde. Kendine özgü giyinen, aksesuvarları yakıştırmasını bilen…

Aslı Barış: Güneş’in tarzı fazlasıyla tanıdık birini andırmıyor mu? Kısa saçları, tarzı… Sanki ekrana bakınca Ceylan’ı görüyorum. Yakın çevrem de bunu fark etti. Güneş’in stilinin ilham perisi sen misin yoksa Ceylan? Ne diyeceksin bu söylentiler için?

Ceylan Atınç: (Gülüyor) Yorum yok!

KARDEŞİ İLE İŞ İLİŞKİSİNİ SONLANDIRIP, YENİ BİR STİLİST İLE ANLAŞAN HADİSE’NİN YENİ İMAJI BEĞENİLDİ Mİ?

Başak Dizer Tatlıtuğ: Ben çok beğendim. Artık stil danışmanlığını işinin ehli olan Melis Ağazat’ın yapmasının etkilerini görüyoruz. Pantolon-ceket zaten bu sezonun en öne çıkan trendlerden. Maskulen stil, feminen kadınlara çok yakışıyor bence.

Aslı Barış: Bence de iyi olmuş. Çok başarılı bir pop yıldızı ama nedense tarzında hep bir assolist edası vardı. Abartı makyajı, hareketli fönü… Çok güzel bir kadın ama yaşından büyük görünüyordu.

Ceylan Atınç: Hadise’nin ‘O Ses Türkiye’deki kıyafetleri hakkında yıllar önce bir tweet atmıştım ve epey fan taarruzuna maruz kalmıştım.

Demek istediğim şuydu aslında; kadın çok güzel, ama programın yüzde 99’u boyunca oturuyor. Yüzüne gelen ışık dimdik, dolayısıyla bu kadını boğazına kadar kontrast renklerle kapatırsanız, üst tarafını desene ve kalın kumaşa boğarsanız iyi görünme ihtimali kalmaz.

Yazının tamamını okumak için TIKLAYIN

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*