Bizimle iletişime geç
Sosyal İnsan

Sosyal İnsan

National Geographic THY’nin taşınmasını belgesel yapıyor

Televizyon

National Geographic THY’nin taşınmasını belgesel yapıyor

Türkiye’nin bayrak taşıyıcısı olan Türk Hava Yolları’nın 29 Ekim’de açılması beklenen 3. havalimanına taşınma süreci, National Geographic’de belgesel olarak meraklıları ile buluşturulacak.

Avrupa’nın en büyük havalimanı olacak olan 3. havalimanı büyük bir göçe sahne olacak. Yine Avrupa’nın en önemli hava yollarından biri olan Türk Hava Yolları’nın ekipmanları ve araçları ile 3. havalimanına taşınması National Geographic ekranlarında yayınlanacak.

Hürriyet’te yer alan habere göre, THY, 29 Ekim’de açılacak İstanbul’un yeni havalimanına taşınmasının belgesel haline getirilmesi için National Geographic ile görüşmelere başladı. Olumlu sonuç alındığında, dünyanın en büyük göçlerinden bir olacak taşınma başından sonuna, gece-gündüz çekilecek.

Hikâye Atatürk Havalimanı’ndan başlayacak ve yan yana konulduğunda 300 kilometre uzunluğunda oluşacak 5 bin TIR’lık konvoy zaman zaman animasyonlarda anlatılacak.

YILLARCA GÖSTERİLECEK

10 bin yer hizmet aracı ve malzemesi ile biri 44 ton ağırlığında olan uçakların çekildiği push-back araçları filmde yer alacak.

7 fil ağırlığındaki bu cihazlar dışında havadan taşınma, uçakların Atatürk Havalimanı’ndan kalkıp sefer dönüşü yeni havalimanına inişleri ilginç görüntülerle anlatılacak.

Yönetim ve organizasyon alanında yüksek lisans eğitimine devam eden, uzun yıllar medya sektörü içerisinde bulunup, çeşitli platformlarda yazarlık yaptı. Şimdilerde ise sosyalinsan'da yazıyor, yazdırıyor.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Televizyon

Yukarı