National Geographic THY’nin taşınmasını belgesel yapıyor

National Geographic THY'nin taşınmasını belgesel yapıyor

Avrupa’nın en büyük havalimanı olacak olan 3. havalimanı büyük bir göçe sahne olacak. Yine Avrupa’nın en önemli hava yollarından biri olan Türk Hava Yolları’nın ekipmanları ve araçları ile 3. havalimanına taşınması National Geographic ekranlarında yayınlanacak.

Hürriyet’te yer alan habere göre, THY, 29 Ekim’de açılacak İstanbul’un yeni havalimanına taşınmasının belgesel haline getirilmesi için National Geographic ile görüşmelere başladı. Olumlu sonuç alındığında, dünyanın en büyük göçlerinden bir olacak taşınma başından sonuna, gece-gündüz çekilecek.

Hikâye Atatürk Havalimanı’ndan başlayacak ve yan yana konulduğunda 300 kilometre uzunluğunda oluşacak 5 bin TIR’lık konvoy zaman zaman animasyonlarda anlatılacak.

YILLARCA GÖSTERİLECEK

10 bin yer hizmet aracı ve malzemesi ile biri 44 ton ağırlığında olan uçakların çekildiği push-back araçları filmde yer alacak.

7 fil ağırlığındaki bu cihazlar dışında havadan taşınma, uçakların Atatürk Havalimanı’ndan kalkıp sefer dönüşü yeni havalimanına inişleri ilginç görüntülerle anlatılacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*