Şafak Sezer Göktaşı ile dönüyor!

Şafak Sezer Göktaşı ile dönüyor!

Çekimleri 4 hafta boyunca süren komedi filmi, Kırklareli’ne bağlı Armağan köyünde çekildi. Film, köy’e düşen göktaşı sonrasında, hayatları bir anda değişen köy halkının komedi dolu hallerini beyazperde’ye taşıyacak.

Yönetmenliğini ve senaristliğini Caner Erzincan’ın yaptığı komedi filminde Şafak Sezer’in yanı sıra, komedi filmlerinin aranan yüzlerinden Ayhan Taş ile birlikte Bülent Çolak, Tuna Orhan, Ceyhun Fersoy, Sinan Çalışkanoğlu, Mehmet Esen, Nilay Toprak ve Yılmaz Gruda yer alıyor.

göktaşı filminden kareler

Çekimlerin tamamlandığı gün basınla bir araya gelen oyunculardan Şafak Sezer (Köy muhtarı İsmet), 400 nüfuslu köy’ün 300’ünün filmin figürasyonunda yer aldığını belirtti. Film’in galası içinde köy meydanını düşündüklerini ifade eden Sezer, köy halkının ‘gala’ görmesini istiyoruz derken, sezonun ilk büyük komedi film olarak nitelediği Göktaşı için harika bir kadroya sahip dedi.

göktaşı filminden kareler

Filmin konusu açıklandı

Vizyon tarihi henüz belirtilmeyen Göktaşı’nın film konusuda:

Trakya’da Günebakan köyünde yaşayanların en büyük derdi kuraklıktır. Kuralıktan kurtulmanın yollarını arayan köy halkı yağmur duasına çıkmaya karar verir. Dualar edilir edilmez tüm gözler semaya çevrilir. Herkesin gözü yağacak yağmurdadır. Fakat onlar beklediklerinden bambaşka bir şeyle karşılaşırlar. Gökten yağmur yerine göktaşı parçaları düşer. Herkes şok içerisindedir. Amerikalı, Alman ve Rus ajanlar inceleme yapmak için köye akın etmeye başlar ve incelemek için köylülerden aldıkları göktaşları için ciddi ücret öderler. Köyün muhtarı İsmet bu işten yararlanmaya kararlıdır ve çeşitli kurnazlıklarla halkın sattıklarından bağış toplar. Halk bir yandan ajanlara yüksek fiyatlarla göktaşlarını satmaya çalışırken bir yandan da muhtarın yaptığı kurnazlıklarla uğraşır. Bu sırada muhtarın şarkı olma hayalleri kuran oğlu Bahadır, köye haber yapmaya gelen muhabir Ceylan’a gönlünü kaptırmıştır. Günebakan köyü bu zamana kadar böyle bir curcuna yaşamamıştır…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*