Sosyal medya fenomenleri Enes Batur, Kerimcan ve Danla Bilic için suç duyurusunda bulunuldu

Sosyal medya fenomenleri Enes Batur, Kerimcan ve Danla Bilic için suç duyurusunda bulunuldu

Paylaştığı makyaj videoları ile ünlenen, daha çok çocuk takipçi kitlesi ile bilinen bir başka youtuber Enes Batur ve Kerimcan Durmaz ile ilgili taciz ve sosyal medyadan koruma derneği harekete geçti.

Çocuklara kötü örnek oldukları gerekçesi ile suç duyurusunda bulunan Çocukları Taciz ve Sosyal Medyadan Koruma Derneği Başkanı Erhan Nacar, ilgili fenomenlerin çocuklar üzerinde olumsuz etkilere neden olduklarından bahsederek şu açıklamada bulundu.

Derneğin başkanı Nacar o ifadelerinde, “Bir dernek kurduk. Bu derneğin bir amacı var. Çocukları taciz ve sosyal medyadan koruma sosyal yardımlaşma derneği. Bu dernek aslında çok geç kalınmış bir dernek. Daha önceden kurulması gerekiyordu. Çocuklarımız bizim bireyler olarak, anne baba olarak sahip çıkmamız gereken gençlerimiz. Bunlar artık örf ve adetlerimizden uzaklaşmaya başladı. Sosyal medya ve dijital çağ hayatımıza girdiğinden beri, bunların olumlu yönde etkilerini değil, olumsuz yönde etkilerini almaya başladık. İşte bunlardan biri fenomenler. Vazgeçilmez fenomenler. Fenomenlerden birisi olan Enes Batur’a, biz dernek üzerinden yine ailelerden gelen şikayetler üzerine hemen açmadık tabi önce araştırdık baktık doğruluk paylarına baktık. Baktık ki gerçekten çok korkunç bir derecede sosyal medyayı 18 yaş altında olan çocuklarımız takip ediyor. Bunlar psikolojik olarak, hem pedagogların kontrolünde olması gerekiyor. Hem de anne babaların kontrolüne alınması lazım.” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*