Uğur Dündar’dan ayrılık sinyali

Uğur Dündar'dan ayrılık sinyali

Halk Tv’de bomba etkisi yaratan, kanalın takip edilmesinin önemli nedenlerinden biri olan İsmail Dükel ile kanalın yollarını ayırmayı tercih etmesi, Uğur Dündar’ın kanala veda etmesini gündeme getirdi.

Deniz Baykal’a yakınlığı ile bilinen, Cumhuriyet Halk Partisinde ki Kemal Kılıçdaroğlu ve Muharrem İnce arasında yaşanan genel başkanlık krizinde de, daha çok Muharrem İnce’den yana taraf alan Halk Tv’de sular durulmuyor.

Ayrılabileceğini belirtti

Genel başkanlık krizi sonrasında kanala da sirayet eden farklı düşünceler, Halk Tv’i karıştırdı. Kanal içerisinde yönetimsel ve politik farklılıkların gün yüzüne çıkmaya başlaması sonrasında başlayan kriz, duayen isim Uğur Dündar’ı da kanaldan veda etme noktasına getirdi.

Usta gazeteci sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile de ayrılmayı düşündüğünü açıkça belirtti. Dündar o açıklamasında şu sözleri kullandı:

“Yaklaşık 5 yıldır özveriyle program yaptığım @halktvcomtr ‘nin iç işlerine en ufak bir müdahalem olmadı. Aksini kimse iddia edemez. Şu gitsin, bu gelsin gibi talepler aklımın ucundan geçmez. Tv’nin bağımsızlığı için kabul ettiğim Yayın Konseyi görevimi de bırakmayı düşünüyorum”

uğur dündar açıklama

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*