Ziynet Sali’den hastalık itirafı

Ziynet Sali'den hastalık itirafı

Konseri esnasında şaşkın bakışlar arasında baygınlık geçirerek yere düşen, sağlık kontrolleri yapıldıktan kısa bir süre sonra da sahneye geri dönen Ziynet Sali’nin hipoglisemi hastası olduğu öğrenildi.

Ziynet Sali, yaşadığı bu talihsiz durum sonrasında sağlık durumunda bir sorun olmadığını ve kendisini gayet iyi hissettiğini söyleyen şarkıcı, kanda olağandan daha az oranda şeker bulunması olarak da bilinen ve bayılma gibi yan etkileri olan hipoglisemi hastası olduğunu söyledi. Sahne’de bayılmasının da bu hastalığın yarattığı kan şekerinin düşmesinden kaynaklandığı bilgisini verdi.

Hastalık İtirafı

7 yıl önce, 2011 yılında yine Eylül ayında Uluslararası İzmir Fuarı’nda verdiği konserde de aynı sebepten bayıldığını hatırlatan Sali, dengesiz beslenen ve bunun öğrencilik yıllarında meydana gelen bir sorun olduğunu belirtti. Hipoglisemi dışında herhangi bir hastalığım yok diyen şarkıcı, yoğun bir tempoda çalıştığını belirterek şu sözleri kaydetti:

“Yoğun bir tempoda çalışıyorum. Sahne öncesi yemeyi sevmiyorum. Her yediğimde rahatsız oluyorum ve şarkı söyleyemiyorum. Diyetle alakalı bir durum değil, hafif şeyler tüketiyorum”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*