2019 Yılında Bizi Neler Bekliyor? Dünyada Hangi Gelişmeler Yaşanacak?

Henüz 2019 yılının ilk ayındayken şimdiden sene içerisinde dünyada nelerin yaşanacağı merak konusu oldu. İyi bir yıl geçirmek herkesin en büyük temennisi. Ancak iyi dileklerin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini kestirmek son derece zor. Takip edilen pek çok alanda yıl içerisinde ne tür gelişmelerin yaşanacağı az çok paylaşılmış durumda. Şirketlerin çalışma prensiplerine göre yıl içerisinde piyasaya sürülecek ürünler, yeni gerçekleşecek üretimler ve geliştirilmesi planlanan fikirler yıl başında açıklanıyor. Bu tahminler üzerinde şirketinde değişiklik yapma, iptal etme hakları saklı tutuluyor. Ancak genel olarak 2019 yılında pek çok sektörde nelerin yaşanacağı yıl başında belli oluyor.

Teknoloji Alanında Neler Olacak?

 

2019 yılı teknoloji sektörü için son derece hareketli geçecek. Pek çok yeni üretimin yapılması bekleniyor. Daha önce hiç denenmemiş fikirler hayata geçirilecek. Sırt roketleri arasında bir yarış başlayacak. Adobe şirketi tarafından bir süredir artırılmış gerçeklik üzerine çizim programları üretiliyor. Bu yıl içerisinde programların tamamlanıp kullanıcıların beğenisine sunulması bekleniyor.

İlk kez denenen ve üzerinde son çalışmaların yapıldığı kulaklıklı güneş gözlüğü Bose Frames ilk kez satışa çıkarılacak. Şimdiden pek çok meraklısının olduğunu söyleyebiliriz. Intel’in bir süredir Foveros ismini verdiği yeni işlemcisi konuşuluyor. Henüz işleme alınmayan işletim sistemi farklı bir teknoloji ile hazırlanmış. Ancak yakın zamanda kullanılmaya başlanacak.

Avrupa Birliği bir süredir kripto para piyasasına ön yargılı olarak yaklaşıyordu. 2019 yılı planları içerisinde ekonomiye yön verecek kripto para kararını açıklaması bekleniyor. Daha önce kadın seks robotları çıkmıştı. 2019 yılında yapay zekaya sahip erkek seks robotları piyasaya sürülecek. İlginin şimdiden çok yoğun olduğunu söyleyebiliriz.

Sanal gerçeklik pazarında son derece önemli çalışmalar yapan Çin’in yeni yılda ABD’yi geride bırakarak ön plana çıkması bekleniyor. Oyun severler içinde bir müjdemiz var. Yeni Minecraft oyunu piyasaya sürülecek.

Akıllı Telefonlardan Haber Var..

Samsung bir süredir büyük telefonlardan şikayet edenler için katlamalı telefon projesi üzerinde çalışıyordu. Bu yıl telefonun son hali satışa çıkarılacak. Telefonlarda elmas ekran kullanılmaya başlanacak. Böylece son derece dayanıklı olacak olan ekranların kırılma derdi son bulacak. 5G teknolojisinin kullanılabileceği ilk telefon satışa çıkarılacak.

Mobil internet bağlantıları arasında LTE en çok kullanılanlar arasında yer alacak. Microsoft tarafından üretilen yeni telefon modeli çit ekranlı olacak.

Uzay Çalışmaları Hız Kazanacak

NASA tarafından Mars’ta yaşam hayalleri üzerine düzenlenecek yeni bir yarışmanın gerçekleştirilmesi bekleniyor. Çin bir süredir uzak konusunda çalışmalarını derinleştirdi. Bu yıl içerisinde Ay’dan örnek toplama görevini üstlenecek. İnsan yapımı meteor yağmurları için çalışmalar yapılıyor. Sürecin tamamlanması için yeni uyduların uzaya gönderilmeleri bekleniyor.

İnternette Çığır Açılacak

Google Plus bu yıl kapanacak ve artık hizmet vermeyecek. Şaşırtıcı gibi görünmesine rağmen balonlu internet hizmeti başlayacak. Buzzfeed tarafından bir süredir üzerinde çalışmaların gerçekleştirildiği ücretli haber sitesi açılacak. Pinterest kullanımı halka arz edileceği için daha geniş kitlelere ulaşacak. İnternet bağlantısı konusunda sorun yaşayan Hindistan’da 12 milyon ev internete bağlanacak. Alışveriş sitesi olan Amazon üzerinden reçeteli ilaç satışı başlayacak. Uzay interneti için çalışmalar devam edecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*