2019’da Kaç Gün Tatil Var? Bu Rakam Herkesi Mutlu Edecek!

2019 yılında pek çok resmi tatilin hafta içine denk gelmesi, gezmeyi sevenlere büyük avantaj sağlıyor. Çalışanlar, bu yıl boyunca resmi tatillerin üzerinde ilave edilecek olan 7,5 izin günü sayesinde 2019’ta toplam 40 gün izin yapabilecek.

2019’da Çalışanlar Bu Tatil Günleriyle Bayram Yapacak!

2019 yılı, resmi tatil günlerinin hafta içine denk gelmesi sayesinde tatil bolluğu ile dikkat çekiyor. Yıl boyunca toplamda 40 günün çalışanlar için tatil olması, gerek kutlamalara, gerekse anma günlerine katılmak isteyenler adına 2019 yılını fırsatlarla dolu bir yıl olarak nitelendiriliyor. Üstelik bu durum, sevdikleri ile dolu dolu ve eğlenceli vakit geçirmek isteyenler ile yurt içi ya da yurt dışı seyahatlerine çıkmak isteyenler için çeşitli tatil olanaklarını da beraberinde getiriyor.

Türkiye’de turizm portalı olarak faaliyet gösteren internet siteleri tarafından ortaya çıkarılan verilere göre, resmi tatillere ilave edilecek olan 7,5 günlük izin sayesinde, 2019 yılında çalışanlar yaklaşık olarak 40 günlük izne sahip olacak. Bu yılın resmi tatillerine denk gelen tatil fırsatları ise şu şekilde olacak:

Yeni Yıla Nasıl Girersen Tüm Yıl Öyle Geçer…

Eskilerden beri bugüne kadar gelen bir klişe olarak yeni yıla nasıl girersen, tüm yıl öyle geçer… Hatırlayacak olursak, karşısına çıkan her fırsatı seyahat ederek değerlendirmek isteyen tatil sevdalıları, 2019 yılının ilk resmi tatili olan 1 Ocak Resmi Yılbaşı tatilinin Salı gününe denk gelmesi ile yeni yıla müthiş bir giriş yapmış görünüyor. 31 Aralık 2018 Pazartesi gününü de izinli olarak geçirenler, resmi yılbaşı tatili ve hafta sonunun da eklenmesiyle toplamda 4 gün boyunca tatil yaptı. Yılbaşına farklı şehir ya da ülkelerde girmeyi tercih edenler, bu 4 günlük tatili fırsat bilerek, soluğu havalimanı ve otogarlarda aldılar.

Çocukların Yanında, Yetişkinler de Bayram’da!

Okul çağındaki çocuklara sahip olan ebeveynler ve tatillerini kendilerine göre ayarlayabilenler sömestr da diledikleri gibi tatil yapabilirken, ayrıca 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı verilen tatili de bekleyebiliyorlar. Bu yıl Salı gününe denk gelen 23 Nisan tatili, yine hafta sonu tatiliyle birleştirilerek 4 günlük bir tatil olarak değerlendirilebiliyor. Bu gibi fırsatları yakın destinasyonlarda değerlendirmek isteyen seyahat tutkunları, genellikle rotasını Kıbrıs gibi yerlere çevirebiliyor.

Çalışanlara Mayıs’ta Bir Haftalık Tatil Var!

1 Mayıs İşçi Bayramı ve 19 Mayıs Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın da hafta sonu tatillerine ilave edilmesiyle, Mayıs ayı içerisinde çalışanlar bir haftalık tatilde doyasıya eğlenebilecek ya da dinlenebilecek.

Ramazan Bayramı 6 Gün, Kurban Bayramı 7 Gün Tatil!

Son olarak 6 günlük Ramazan Bayramı tatili ve 7 günlük Kurban Bayramı tatilinin de ilave edilmesiyle 2019 yılının resmi tatil gün sayısı neredeyse 40’ı buluyor. Üstelik Kurban Bayramı’nın Çarşamba günü son bulmasının ardından Perşembe ve Cuma günü için de izin alan çalışanlar, bu tarihlerde toplam 9 gün boyunca tatil yapabilecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*