Acun Ilıcalı ABD’nin en büyüklerinden Fox ile prensipte anlaştı

Acun Ilıcalı gözünü ABD'e dikti

Yurt dışı açılımına Yunanistan ile başlayarak çok iyi izlenme oranları yakalayan, ardından Meksika, Romanya ve Kolombiya içinde prodüksiyonlar üreten Acun Ilıcalı, bu kez Amerikan devi Fox için harekete geçti.

Fox ekranlarında yayınlanacak olan bir format projenin prodüksiyonunu üstlenen ünlü televizyon yapımcısı Acun Ilıcalı “Amerika’nın dört büyük kanalından biri olan Fox, yeni çıkaracağı bir formatı bizim üretmemizi istiyor” diye konuştu.

En büyüklerle anlaştı

Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı, FOX’dan gelen teklif ile ilgili Vatan’dan Oya Doğan’a şunları söyledi:

Dünyaya sattığımız Exathlon formatımız hakkında görüşmek için iki defa Dominik’e geldiler. Orada bizim prodüksiyonumuza, işimizi nasıl yaptığımıza baktılar. Sonra bana “Exathlon’u 2 gün yayınlasanız olur mu?” diye sordular. Ben de”Olmaz, kabul etmem. Olay bir şey satmak değil. Bir şeyi eğer doğru şekilde konumlandıramazsam, Fox’a 20 bölüm satsam ne olacak ki? Evet, çok iyi para kazanacağım ama o beni mutlu etmeyecek. Ben o piyasada başarılı olmak istiyorum. O yüzden 2 bölümün başarılı olacağına inanmıyorum” dedim. Daha sonra tekrar geldiler ve kendi formatlarını bizim yapmamızı istediler. İnşallah nisan ayında Amerika’da yayında olacağız. Prensipte anlaştık, detaylarda bir yerlerde takılmazsak çok eğlenceli bir formatı yapacağız.

Yurt dışında ki diğer yapılanmaları ile ilgili olarak da, “Aslında Yunanistan’dan sonra Meksika’yla çalışmaya başladık. Ondan sonra Romanya, Kolombiya ve Amerika (ABD’de yaşayan, İspanyolca konuşan 70 milyona açık yapan Telemundo kanalı) geldi. Özellikle Amerika ve Meksika yayınlarımız olağanüstü gidiyor. Meksika’nın en büyük kanallarından biriyle çok önemli bir anlaşma imzaladık. 3 yıl boyunca kanalın bütün içeriğini üreteceğiz. Yıl boyunca 5 program yapacağız. Bu bizim için büyük bir gurur. Şimdi Macaristan’la anlaştık, Arjantin’le görüşüyoruz. ” ifadelerini kullandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*