Avlu’da Kudret ölmeli miydi?

Avlu'da Kudret ölmeli miydi?

Yaz sezonu boyunca ölecek mi kalacak mı tartışmaları arasında anlaşmasının daha uzun olması nedeni ile ölmeyeceği anlaşılan Nursel Köse’nin hayat verdiği Kudret karakteri anlaşılan o ki misyonunu doldurmadı.

Sezon finalinde, Deniz’in attığı bıçak darbeleri ile adeta delik deşik olan Kudret’in diziye dönüşü de eleştirildi. O kadar bıçak darbesinden sonra hayatta kalması mucize’nin ötesinde, ancak senaryo ile gerçekleşebilirdi şeklinde yapılan eleştirilerde sosyal medyada aldı başını gitti.

Aslına bakarsanız dizi de yapacağı kötülü yapan ve bize göre misyonunu dolduran Kudret öldürülüp, yerine yeni bir kötü çıkartılmalıydı. Veya Deniz ile Azra’nın çatışması ile ikinci sezona renk getirilebilirdi.

Ancak senaristlere göre henüz misyonunu doldurmayan Kudret’in yaşamasının belki de tek bir sebebi vardı. O da Demet Evgar’ın canlandırdığı Deniz karakterinin dönüşümünü tamamlamamış olması.

Kudret’i öldürmeye teşebbüs ederek, dönüşümünün ilk adımını atan Deniz, eşini gaza getirerek Alp’i öldürterek ikinci aşamaya geçti. Belli ki henüz Deniz için tasarlanan gelecek tamamlanmadı. Avlu’da racon sahibi olup, hapishaneye hükmedecek isimlerden biri olması için daha fazla racona ihtiyacı var gibi görünüyor.

Muhtemelen Kudret’in ölümü, işini yarım bırakan Deniz’in elinden olacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*