Çiftlik Bank Dolandırıcısı Mehmet Aydın’dan Büyük Başarı! Interpol’ün En Çok Aranılanlar Listesine Girmeyi Başardı!

Geçtiğimiz yıla damgasını vuran Çiftlik Bank dolandırıcılığı ülkemizde binlerce vatandaşı mağdur etmişti. 27 yaşındaki Mehmet Aydın tarafından kurulan bir sanal oyun ve saadet zinciri neticesinde para yatıran vatandaşlar hayatlarının en büyük şokunu yaşadılar. Bir sabah uyandıklarında tüm yatırımlarının ortadan kaybolduğunu gören vatandaşlar panik içerisinde soluğu emniyette aldılar. Kısa sürede dolandırıldıklarını anlayan vatandaşlar büyük hayal kırıklığı yaşamışlardı.

Peki Nedir Bu Çiftlik Bank?


Henüz 27 yaşında olan ve kurduğu sanal oyun ise ‘Tosun’ lakabıyla anılan Mehmet Aydın vatandaşlara daha fazla para kazanma vaadi sundu. Ancak uygun bir fırsatta vatandaşların tüm paralarını alarak büyük bir vurgunla ortadan kayboldu. Aylarca Türkiye’nin en çok konuştuğu isim olan Mehmet Aydın’ın yurtdışına kaçtıktan sonra nerede olduğunu kimse tam olarak bilmiyor. Yaptığı vurgun miktarının ise 511 milyon lira olduğu açıklandı.


İnternet aracılığı ile oynanan sanal oyun üyelik işlemlerinin ardından tarım yatırımlarıyla devam ediyor. Oyunda yatırım yapmak ve parasını katlamak için pek çok kişinin hatrı sayılır paralar yatırdıkları belirlendi. Ödeme trafiği ise özel olarak kurulan papara isminde bir yazılım sayesinde sağlanıyor.

Artık Interpol’ün ‘En Çok Arananlar’ Listesinde!

Dolandırıcılığın ardından kayıplara karışan Mehmet Aydın’ın tam olarak nerede olduğu kimse tarafından bilinmiyor. Sosyal medyada mizahi paylaşımların hedefi olan ‘Tosun’ lakaplı dolandırıcı bir ara Uruguay’da ortaya çıkmıştı. Kız arkadaşıyla çektirdiği eğlenceli fotoğraflar dolandırıcının bir hayli eğlendiğini gözler önüne seriyor.

Dolandırdığı paralarla lüks yaşantısına devam eden Mehmet Aydın aldığı son model arabalarla sokaklarda özgürce dolaşmanın keyfini yaşarken dolandırılan mağdur isimler bu görüntüleri sosyal medyadan takip etmekle yetindiler.. Son olarak lüks yaşam imkanları ile bilinen Dubai’de görülen ‘Tosun’ insan aklıyla dalga geçercesine cesur paylaşımlar yapmaya devam ediyor.

Polis tarafından her yerde aranan dolandırıcının lüks yaşantısı ve rahatlığı adeta dolandırdığı vatandaşlarla dalga geçiyor. Geçtiğimiz günlerde ünlü seri katillerin, uyuşturucu baronlarının da içerisinde bulunduğu Interpol ‘En çok aranılanlar’ listesine alındığı haberi yayıldı. Interpol’ün resmi internet sayfasında 500 milyon liranın üzerinde vurgun yapan Tosun’un resimlerine yer verildi. Kendisiyle birlikte işin içerisinde olduğu öğrenilen ve hala kayıp olan kardeşi Fatih Aydın’da listede yer almayı başardı.

Sosyal medyada alay konusu olan haber doğrulanırken sosyal medya kullanıcıları konu hakkında çeşitli yorumlar yapmaktan geri kalmadı. Kimisi dünyaca ünlü bir dolandırıcı çıkardığımız için gururlu olduğunu söylerken kimisi bu başarısından dolayı kendisini kutladı. Trajikomik dolandırıcılık hikayesinde ise sürekli bir yerlerde fotoğrafları çekilen Tosun’un hala yakalanamamış ve nerede olduğunun bilinmiyor oluşu dikkat çekiyor. Büyük vurgun sonrasında eline geçen parayla hayatını yaşamaya devam ederken sosyal medyada konuşulanlar akıllara ‘Zenginin parası züğürdün çenesini yorarmış’ atasözünü getiriyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*