Diyarbakır Kent Konservatuarına öğrenci alımları başladı

Diyarbakır Kent Konservatuarına öğrenci alımları başladı

İlde sanatsal etkinlikleri çoğaltmak maksadı ile faaliyetlerini sürdüren Büyükşehir Belediyesi, yetişkin ve çocukları kapsayan, 2+1 yıl sürecek olan eğitimlere yönelik yeni dönem öğrenci kayıtlarına başladı. Müzik ve Sanat Kursları olarak 2 farklı dalda verilecek olan eğitimler için kayıtlar 6 Ağustos’ta başladı. 1988 ve sonrasında doğan bireylerin faydalanabileceği kurslara başvuracak öğrenciler tabi tutulacakları sınav ile kayıt hakkı kazanbilecekler. Sınav’dan önce ön eğitim amacı ile 15-16 Eylül’de 2 gün süre ile verilecek olan hazırlık atölyesi ile sınava daha bir hazır hale gelebilecekler. Ön hazırlık atölyesi ardından başvuru yapan öğrenci adayları 17 Eylül’de yapılacak olan sınava girecekler ve ertesi gün sınav sonuçları ilan edilecek.

Sınavda başarılı olup kayıt yaptırma hakkı kazananlar, 2+1 yıl süre ile, temel müzik, müzik teorisi, halk müziği bilgileri, enstrüman, piyano, İngilizce ve şan konularında örgün eğitime tabi tutulacaklar. 2 yıllık örgün eğitimi sonrasında ise 1 yıl içinde bitirme ödevini teslim ederek başarılı olmaları durumunda mezun olabilecekler. Kent Konservatuvarı dışında verilecek ve 4 dönem olarak uygulanacak olan sanat eğitimleri için ise herhangi bir sınav koşulu aranmayacak, dileyen herkes başvuru yapabilecek.

Eğitimler, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi dersliklerinde verilecek. Sanat kursları kapsamında verilen güzel sanatlar kurslarında müzik öğretmenliğine hazırlık, konservatuvar sınavlarına hazırlık, halk oyunları, bağlama, gitar, kaval, keman, arbane, ney, yan flüt ve piyano hakkında eğitim verilecek. Görsel Sanatlar Kurslarında ise yağlı boya, hobi ve resim kurslarından yararlanabilecekler. Kursu başarıyla tamamlayan öğrencilere de sertifikaları takdim edilecek.

Kent Konservatuvarı’nda verilecek olan müzik ve sanat kurslarına yönelik başvurular için son gün 7 Eylül 2018 olarak duyuruldu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*