Ercan Kesal, kitabını sinemaya uyarladı, eşi ile birlikte rol aldı

Ercan Kesal, kitabını sinemaya uyarladı, eşi ile birlikte rol aldı

Şu sıralar televizyon ekranlarında İdris Koçovalı karakteri ile yer alan usta oyuncu Ercan Kesal, kendi yazdığı ‘Nasipse Adayız’ filmini sinemaya uyarladı. Bu yaz başında çekimlerine başlanan uzun metrajlı filmin çekimleri de tamamlandı.

Çekimler bitti

Bir belediye başkan aday adayının hikâyesi etrafında günümüz siyasetinin perde arkasına ışık tutan kitabı ile dikkatleri üzerine çeken usta oyuncu, filminde de kendisi gibi oyuncu olan eşi Nazan Kesal ile birlikte rol aldı.

Nişantaşı’nda alışveriş merkezinde görüntülenen başarılı oyuncu rol aldığı Çukur dizisi ve çekimleri tamamlanan filmi ile ilgili kısa açıklamalarda bulundu. Başrol oyuncusu olduğu filmi aynı zamanda yöneten Kesal, Çukur için; “Çukur’u kaybeden İdris Koçovalı olarak dizide ki rolü devam edecek ama Çukur’u yeniden kazanmak içinde elinden geleni yapacak” derken filmi içinde, Nasipse Adayız isimli uzun metrajlı sineme filminin çekimlerini tamamladıklarını, filmde, eşi Nazan Kesal’ın da kendisine eşlik ettiğini” söyledi.

Kitapta Doktor Kemal, bir radyo programı sayesinde adının belediye başkan adayı olarak geçtiği öğreniyor ve bir anda hoşuna giden bu durum onu büyük bir girdabın içine sürüklüyor.

İlginçtir, usta oyuncu Hükümet Kadın filminde de Belediye Başkanı Aziz karakteri ile beyazperde’de rol almıştı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*