Erol Evgin: “YouTube geliri en büyük gelirdi”

Erol Evgin: "YouTube geliri en büyük gelirdi"

Vakfın üyeleri, Müzik Yorumcuları Meslek Birliği’nde yaşanan sorunlar, bu sorunlara sebebiyet noktaların tespiti ve düzeltilmesine yönelik olarak bir araya geldiği toplantıda, gelirlerin adil dağıtımını da masaya yatırdı.

Baltalimanı’nda bulunan Portaxe’de buluşan kurul üyeleri telif haklarının dağıtımını da masaya yatırırken, Müzik Yorumcuları Meslek Birliği’nin alması gerektiğine inandıkları kararları da konuştular.

Basına açık gerçekleşen toplantıda ünlü sanatçı Erol Evgin açıklamalarda bulunurken, Youtube platformundan elde edilen gelirin yüksekliğini ‘bugüne kadar elde ettiğim en büyük gelirdi’ diye ifade ederken, buna karşın birlikten gelen gelirin düşüklüğünü de gözler önüne serdi.

Usta sanatçı açıklamasında, “Altın Düetler albümümde Sıla ile güzel bir çalışmaya imza attık. Bu albümün sadece YouTube geliri benim bugüne kadar meslek yaşamımda elde ettiğim en büyük gelirdi. Rakamı telaffuz etmeyeceğim. Fakat böyle çok sevilen albümden bana MÜYORBİR’den gelen gelir biri 10 bin TL, biri de 12 bin TL olmak üzere toplamda 22 bin TL oldu. Bu çok enteresandır.” ifadelerini kullandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*