Bizimle iletişime geç
Sosyal İnsan

Sosyal İnsan

Erol Evgin: “YouTube geliri en büyük gelirdi”

Kültür Sanat

Erol Evgin: “YouTube geliri en büyük gelirdi”

Türk pop müziğinin yaşayan efsanelerinden biri olan Erol Evgin, Popüler Müzik Sanatı Vakfı yönetim kurulu toplantısında yer aldı.

Erol Evgin: "YouTube geliri en büyük gelirdi"

Vakfın üyeleri, Müzik Yorumcuları Meslek Birliği’nde yaşanan sorunlar, bu sorunlara sebebiyet noktaların tespiti ve düzeltilmesine yönelik olarak bir araya geldiği toplantıda, gelirlerin adil dağıtımını da masaya yatırdı.

Baltalimanı’nda bulunan Portaxe’de buluşan kurul üyeleri telif haklarının dağıtımını da masaya yatırırken, Müzik Yorumcuları Meslek Birliği’nin alması gerektiğine inandıkları kararları da konuştular.

Basına açık gerçekleşen toplantıda ünlü sanatçı Erol Evgin açıklamalarda bulunurken, Youtube platformundan elde edilen gelirin yüksekliğini ‘bugüne kadar elde ettiğim en büyük gelirdi’ diye ifade ederken, buna karşın birlikten gelen gelirin düşüklüğünü de gözler önüne serdi.

Usta sanatçı açıklamasında, “Altın Düetler albümümde Sıla ile güzel bir çalışmaya imza attık. Bu albümün sadece YouTube geliri benim bugüne kadar meslek yaşamımda elde ettiğim en büyük gelirdi. Rakamı telaffuz etmeyeceğim. Fakat böyle çok sevilen albümden bana MÜYORBİR’den gelen gelir biri 10 bin TL, biri de 12 bin TL olmak üzere toplamda 22 bin TL oldu. Bu çok enteresandır.” ifadelerini kullandı.

İnternet ile ilgili engin deneyimlerimi e-ticaret tabanlı platformlarda hizmet verirken edindim. Bir süredir ise internet haberciliği ile ilgileniyorum. Sizlere okuması oldukça keyifli olan yabancı sinema, dizi ve magazin haberlerini ulaştırmaya çalışacağım.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı