Bizimle iletişime geç
Sosyal İnsan

Sosyal İnsan

İrlandalı şarkıcı Sinead O’Connor, Müslüman’lığı tercih etti!

Magazin

İrlandalı şarkıcı Sinead O’Connor, Müslüman’lığı tercih etti!

İrlanda’nın Dünya’ya kazandırdığı sanatçılar arasında yer alan Sinead O’Connor, din değiştirdi.

İrlandalı şarkıcı Sinead O'Connor, Müslüman'lığı tercih etti!

İrlanda’nın Dünya’ca ünlü şarkıcıları arasında yer alan ve Hristiyan oldu Sinead O’Connor, din değiştirerek müslüman oldu. İslam’ı tercih eden O’Connor bu radikal değişikliği twitter’dan duyurdu.

Irish Post, ünlü oyuncunun twitter hesabında ki paylaşımını haberleştirirken, O’Connor’ın paylaşımını ‘Katolik Hristiyanlığı terk ederek İslam’ı seçtiği’ başlığı ile aktardı.

Müslüman’lığı tercih eden O’Connor’da bu tercihine ilişkin, “Müslüman olduğum için gurur duyuyorum. Bu, her akıllı ilahiyatçının doğal olarak varacağı bir sonuç. Tüm kutsal yazıtlar bizi İslam’a götürüyor. İslam tüm diğer kutsal kitapları gereksiz kılıyor.” açıklamasını yaptı.

51 yaşında iken İslam’ı tercih eden İrlandalı şarkıcı ismini de değiştireceğini ve ‘Şüheda Davitt’ adını kullanacağını da söyledi. Şüheda Davitt ismini kullanmaya başlayan İrlanda’lı şarkıcı, yeni ismi ile de başörtülü bir fotoğraf paylaştı.

sinead o'connor müslüman oldu

Bilgisayar, internet ve sonrasında tabi ki gelişen teknolojiye olan ilgim eğitim yönümü belirlemede de kuvvetli bir gerekçe oldu. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama bölümünü tamamladım ve interneti daha profesyonel olarak kullanmaya başladım. Haberi okuyan tarafta değil, yazan tarafta olmayı tercih ettim.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Magazin

Yukarı