Kaunos Altın Aslan Film Festivaline geri sayım

Kaunos Altın Arslan Film Festivaline geri sayım

Festival’de sinemaseverlerin büyük beğeni izleyeceği filmler gösterime alınacak. Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan festival ile ilgili olarak, “Gelecek nesillere, kalıcı ve anlamlı şeyler aktarabilmek için sanatın en ideal yol olduğunu düşünüyoruz. Ayrıca sinema gibi eserler, festivallerle aracılığı ile çok daha fazla kitlelere ulaştırılabiliyor. Kültüre, sanata ve sanatçıya değer veren bir belediye olarak, Köyceğiz’de 2001 yılında “Sinema Günleri” adı ile başlayan etkinliğin devamı açısından önemli yol kat ettik. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Köyceğiz Kaymakamlığının destekleriyle 12’inci kez gerçekleştireceğiz.” diye konuştu.

Festivali bu yıl daha fazla insana yaşatmak istediklerini belirten Ceylan, sinemaseverleri festivale bekledikleri çağrısında bulundu.

Festivale katılacak isimler arasında Türk sineması ve dizi sektörünün önemli oyuncuları olan, Güngör Bayrak, Ahmet Mekin ile Belçim Bilgin, Buğra Gülsoy, Büşra Develi, Fikret Kuşkan, Ayça Varlıer, Mehtap Bayrı, Hakan Bilgin yer alıyor.Biket İlhan ve yapımcı Necip Sarıca ise onur konuğu olarak yer alacak.

Festival açılışında ise usta şarkıcı Coşkun Sabah sahneye çıkıyor. Yine festival kapsamında, Can Ulkay’ın Ayla, Murat Şeker’in Görevimiz Tatil, Bora Egemen’in Hadi Be Oğlum, Selahattin Sancaklı’nın Direniş Karatay, Ozan Açıktan’ın Aile Arasında ve Özgür Sevimli’nin Murtaza isimli filmleri gösterilecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*