Kim Milyoner Olmak İster itibarlı bir zenginlik kazandırır!

Kim Milyoner Olmak İster itibarlı bir zenginlik kazandırır!

Prime time saatinde yayınlanarak reytinglerde diziler ile yarışabilme başarısı gösteren ve bugün 800. bölümüne doğru adım adım yaklaşan Kim Milyoner Olmak İster, yıllardır popülaritesini korumayı başarıyor.

Programın yapımcısı Mehmet Çam, televizyonda oturup drama (dizi) izleyen insanlar kadar, izlemeyenlerin varlığına inanıyoruz derken, programın ilk sunucusu Kenan Işık’ın da programa seviye atlattığını söyledi.

Kenan Işık programa renk kattı

Bugüne kadar 4 milyon başvuru aldıklarını, 50 bin insanla mülakat yaptığını söyleyen başarılı yapımcı, 4 bin de yarışmacıyı yarıştırarak, 45 milyon TL dağıttıklarını açıkladı. Açıklamasına birde espri dahil eden Çam, çok para dağıttığımızda bir kaç gün kendime gelemiyorum diyerek güldürdü.

Günaydın’dan Oğuzhan Toracı ile samimi bir röportaj gerçekleştiren Çam, paranın insanları etkilemesi, akli dengesini bozmasına neden olması ile ilgili olarak da, “‘Kim Milyoner Olmak İster?’deki milyonerin şöhreti itibarlı olacak, itibarlı milyonerlik kimsenin psikolojisini bozmaz.” dedi.

Ajanstan gelen insanları yarıştırarak kurmaca senaryolar kuran programların aksine bizde her şey gerçek diyen Mehmet Çam, nasıl bir soru 1 milyon eder? sorusuna ise şöyle cevap verdi:

“1 milyonluk soru zor olamaz. Bugüne kadar iki kez 1 milyonluk soru açtım. ‘Kur’anı Kerim’de hangisi üzerine yemin edilmemiştir?”

A) Deniz
B)Güneş
C)Arı
D)Kalem

diye bir soru sormuştuk. Yarışmacı ilk beş dakikada sorunun cevabını bildi ve ‘Arı’ dedi. Arkasından “Şimdi bu soruya cevap verip vermeyeceğimizi tartışacağız” dedi. 50 dakika sonra cevap vermemeye karar verdi. Bilgi değil, cesaret 1 milyon lira ediyor. Her zaman hırs kaybettirdi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*