Bizimle iletişime geç
Sosyal İnsan

Sosyal İnsan

Spotify’a Aleyna Tilki damgası

Kültür Sanat

Spotify’a Aleyna Tilki damgası

Son teklisi Yalnız Çiçek ile bu yaz’a damgasını vuran Aleyna Tilki, Spotify Türkiye’de bu yazın en çok dinlenen şarkısı oldu. Dünya’da ise en çok dinlenen In My Feelings ile Drake oldu.

Yaz’ın bitmesine sayılı bir süre kala, Spotify platformunda bu yaz Dünya’da ve Türkiye’de en çok dinlenen yapımlar da yavaş yavaş belli olmaya başladı. Aleyna Tilki, Türkiye’dde en çok dinlenen isim oldu.

Dijital müzik dinleme platformu olan Spotify, 2018 yazının en çok dinlenen şarkısı için Drake’in “In My Feelings” i adres gösterirken, şarkının yaz döneminde ki 3 aylık süre içerisinde 393 milyondan fazla dinlendiği kaydedildi.

Türkiye’de ise 2018 yazının en çok dinlenen ilk 10 listesinde Aleyna Tilki ipi göğüslerken, onu Merve Özbey ve Ezhel takip etti. Aleyna Tilki’nin “Yalnız Çiçek”, Merve Özbey’in “Vuracak” ve Ezhel’in “Geceler” isimli parçaları platformda bu yaz’ın en çok dinlenenleri oldu. 4. ve 5. sırayı da Ezel kapattı. “Kazıdık Tırnaklarla” ve “İmkansızım” şarkıları ile de 4. ve 5. sıraya oturan Ezhel, bu yaza damgasını vuran isimlerin başında geldi.

İşte Türkiye için TOP 10 listesi:

  1. Aleyna Tilki – Yalnız Çiçek
  2. Merve Özbey – Vuracak
  3. Ezhel – Geceler
  4. Ezhel – Kazıdık Tırnaklarla
  5. Ezhel – İmkansızım
  6. Calvin Harris – One Kiss (with Dua Lipa)
  7. Simge – Ben Bazen
  8. Eli Türkoğlu – Bu Benim Öyküm
  9. Drake – In My Feelings
  10. Gazapizm – Heyecanı Yok

Yönetim ve organizasyon alanında yüksek lisans eğitimine devam eden, uzun yıllar medya sektörü içerisinde bulunup, çeşitli platformlarda yazarlık yaptı. Şimdilerde ise sosyalinsan'da yazıyor, yazdırıyor.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı