Tuba Ünsal, İklim Haftası’nda Lara Halk plajını çöplerden arındırdı

Tuba Ünsal, İklim Haftası'nda Lara Halk plajını çöplerden arındırdı

Avrupa Birliği’nin finanse ettiği, sahil temizliği ile ilgili etkinliği duyar duymaz yardım etmek için projeye dahil olan ünlü oyuncu Tuba Ünsal, Muratpaşa ilçesindeki Lara Halk Plajı’nda gerçekleştirilen temizliğe katıldı.

Eline eldivenini geçirip, çöp torbasını alan Tuba Ünsal sahildeki çöpleri tek tek üşenmeden toplarken, çevreyi kirleten insanlara mesaj niteliğinde olan, “Türk insanının sadece kendi evinin önünü değil, sokağı da süpürecek hassasiyette olduğunu söyledi. Tüm bunlara rağmen çevreye çöp atıldığını da ifade eden Ünsal, Keşke bunlara gerek kalmasa. En çok dikkatimi sigara izmaritleri çekti. Ne kadar çok sigara izmariti var ve bu çok üzücü. Plajlar bizim çöp tenekemiz değil. Aldığımızdan daha iyi şekilde gelecek nesillere bırakmamız lazım” ifadelerini kullandı.

Çöp Toplama Organizasyonu

İklim haftası kapsamında gerçekleştirilen son etkinlik olan çöp toplama organizasyonu ile ilgili konuşan AB Türkiye delegasyonu başkanı, “Deniz kirlenmesi ve denizdeki çöplerle ilgili bir sorun olduğunu herkese duyurmaya çalıştıklarını söyledi. Milyonlarca ton plastiğin her yıl denizlere aktığını da ifade eden Berger, yakın gelecekte denizlerde balıktan çok çöp olacağını anlattı. Sahil temizliği etkinliğine denize kıyısı olan tüm dünya ülkelerinin katıldığını söyleyen Berger, Türkiye 20 yıl bu organizasyona katılımda bulundu. Türkiye’nin atıkları önlemek için AB ile paralel çalışmalar üretmesi bizi ayrıca mutlu ediyor. Bu bizim gezegenimiz ve bizim geleceğimiz. Geleceğimizi korumak için çalışmalıyız” diye konuştu.

tuba ünsal çöp toplama toplu fotoğraf

Düzenlenen etkinliği AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Christian Berger, AB üye ülkeleri büyükelçileri, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin, oyuncu Tuba Ünsal ve çok sayıda gönüllü katıldı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*