TV 8 Jet Sosyete ile AB izleyicisini çekecek

TV 8 Jet Sosyete ile AB izleyicisini çekecek

1 yıldan bu yana Medyapım ile birlikte kafa kafaya veren TV 8, en sonunda Kızım’da karar kıldı. Aynı zamanda Star Tv’de sezon finali yapan, transfer etmeseydi yayın hayatı son bulacak olan Jet Sosyete’yi ekranlarına aldı.

Acun Ilıcalı ile yakın dostu olan Gülse Birsel’in dizisi elbette ki sadece arkadaşı olduğu için, yani kıyak yapmak amacı ile transfer etmedi. Bunun arkasında kanalın amacı, AB grubu izleyici kitlesini kanala çekmekti.

TV8 Genel Müdürü Aslı Çini Yaşaroğlu, hem komedi dizisi olması hem de Perşembe akşamlarında önemli bir AB izleyici kitlesi olduğuna inanmaları nedeni ile Jet Sosyete’yi aldıklarını açıkladı.

Geçtiğimiz sezon 15 bölüm ile Star Tv’de yayınlanan Jet Sosyete, total grubunda ilk 10’un altında kalıp, 3 bandının altında bir reyting elde etmesine karşın, AB grubu izleyici kitlesinde 4.5-6 arasında bir reyting alması ile dikkat çekmişti.

Diğer yandan daha önce yapılan, evlilik yarışmasından fırlayıp, oyunculuk ile zerre alakası olmayan isimlere yaptırılan dizi ile eleştirilere maruz kalmış olan TV 8’in patronu, adeta o eski eleştirilere atıfta bulunurcasına, Jet Sosyete için “Bu kanalda niye böyle bir dizi yaptınız?” denmeyecek bir dizi diye niteledi.

AB GRUBU eğitim düzeyi yüksek insanların oluşturduğu izleyici kitlesidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*