Bizimle iletişime geç
Sosyal İnsan

Sosyal İnsan

Ya yılın dizisi olacak, ya da alay konusu!

Köşe Yazısı

Ya yılın dizisi olacak, ya da alay konusu!

Kriz gölgesi altında olan kanallar bu yıl belki de son yılların en yoğun dizi sezonunu geçirmeye hazırlanıyor. Yeni sezonda ekranlara gelecek olan çok fazla dizi var, bunların bir kaçı ise yılın dizisi olmaya şimdiden aday gösterildi.

Ama bir tanesi var ki o yılın dizisi olmaya en büyük aday. İnternet televizyonu Blutv üzerinden yayınlanacak olan Yaşamayanlar, bu yılın en merak edilen yapımı olarak öne çıkıyor, çünkü senaryosuna bir ilk denendi.

İlk defa vampir konulu bir Türk dizisi izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor. The Vampire Diaries ve onun spin-off’u olarak başlayan The Originals dizisi yanı sıra Alacakaranlık, Karanlıklar Ülkesi gibi uluslararası yabancı yapımlar kendisini kanıtlamış olan vampir yapımları. Dünya’da emsali çok, Türkiye’de ise hiç yok.

Böyle bir konuyu ilk kez deniyorsanız ve doğa üstü bir konuya sahipse, endişeler ve beklentilerde birbirine doğru orantılı olarak çok fazla. Dizinin oyuncu kadrosu muhteşem, yeni jenerasyonun ve usta isimlerin yer aldığı birbirinden ünlü oyuncular bu dizinin kadrosunda.

Tabi karakterler Türk değil, sadece konu İstanbul’da işleniyor. Yabancı karakterlere hayat veren Türk oyuncular ile vampir işi ekrana iyi konulabilir mi, bu hakikaten merak konusu.

Dizinin ana karakteri Mia, yani Elçin Sangu. Amacı kendisini vampire dönüştüren Dmitry’i yani Kerem Bürsin’i öldürüp, tekrar insan olmak ama bu onun için hiç kolay olmayacak çünkü Dmitry, tarihin en kudretli vampirlerinden biri.

Dizinin internet platformunda yayınlanıyor olması oyuncuların imaj kaybetme riskini minimize etse de, dizi konusu ilk defa işlenen bir konu olunca, internet’te yayınlansın, yayınlanmasın başarısız bir proje olursa “vampir” meselesi kaliteli işlenemezse bilhassa sosyal medyada alay konusu olma riski ile karşı karşıya..

DİZİNİN ANA KONUSU

Mia, kendisini vampire dönüştüren Dmitry’yi öldürüp yeniden insan olmak için İstanbul’a gelir. Fakat kadim şehir İstanbul’un onun için başka planları vardır. Mia kendisini iyiyle kötünün, aşkla nefretin, yaşamla ölümün birbirlerine dönüştüğü soluk soluğa bir hikayenin tam merkezinde bulur. Bu hikayede ona eşlik edenlerse karanlık ve çekici Karmen, geçmişinde büyük bir sır barındıran savaşçı Numel ve İstanbul’un kenar mahallelerinde vampirlere karşı direnen avcılardır. Hepsinden de önemlisi, insanlar ve vampirler arasında büyük bir savaş başlamak üzeredir. Mia’nın en büyük sınavı ise büyük savaş başladığında kimin tarafında savaşacağıdır.

OYUNCULARI

Elçin Sangu, Kerem Bursin, Birkan Sokullu, Selma Ergeç, Efecan Şenolsun, Nilperi Şahinkaya, Türkü Turan, İpek Tenolcay, Oral Özer, Elit İşcan, Edip Tepeli, Hazal Türesan, Selahattin Erg, Erdeniz Kurucan

İnternet ile ilgili engin deneyimlerimi e-ticaret tabanlı platformlarda hizmet verirken edindim. Bir süredir ise internet haberciliği ile ilgileniyorum. Sizlere okuması oldukça keyifli olan yabancı sinema, dizi ve magazin haberlerini ulaştırmaya çalışacağım.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Köşe Yazısı

Yukarı